Tahminler

Bahis Türleri

Ligler

Takımlar

Accumulator Tips Bet of the Day Articles Favorites Leaderboard

Türkçe

Ayarlar

Oran formatı
Örnek 2.50
Saat dilimi
Join us on Telegram
Peru
Primera División
Tura 7

Atletico Grau vs FBC Melgar Tahmin ve Bahis Tüyoları

Ambrosio Maco Arroyo, Piura

Tahminlerimiz: FBC Melgar — Kazanmak (35%); Alt 2.5; İki taraf da gol atar: Evet.

En iyi bahis
Bizim tercihim
Toplam goller
Alt 2.5
@ 1.62
58%
Güven

Bahis Tavsiyeleri

35%
31%
35%
Atletico Grau Beraberlik FBC Melgar
Sonuç
Atletico Grau
@ 2.35
Bahis
36%
İki takım da gol atar
Evet
@ 1.85
Bahis
50%
İki Kat Şans
Ev/Deplasman
@ 1.33
Bahis
35%
Asya Handikap
Atletico Grau -0.25
@ 2.17
Bahis
46%
İlk Yarı
Beraberlik
@ 1.89
Bahis
45%
İY/SON
Beraberlik/Ev Sahibi
@ 5.60
Bahis
17.9%

Ek pazarlar

Toplam köşe vuruşu
Under 9.5
@ 1.56
Bahis
58.9%
Her zaman gol atan
Raul Ruidiaz
38.5% @ 2.60 Bahis
Adrian Fernandez
33.3% @ 3.00 Bahis
Bernardo Cuesta
31.3% @ 3.20 Bahis
Cristian Bordacahar
29.4% @ 3.40 Bahis
Pablo Erustes
29.4% @ 3.40 Bahis
Pablo Lavandeira
27.8% @ 3.60 Bahis
Oranlar her saat güncellenir
Tahminler her 2 saatte bir yeniden hesaplanır
Başlama saatinden 2 saat önce kilitli

Uzman Analizi

Alexey Andrianov Kurucu & baş analist
60.3% 30+ yıl
11 dk okuma

Peru Primera División'un Clausura aşamasında yedinci hafta mücadelesi, Pazartesi gecesi Ambrosio Maco Arroyo Stadı'nda sahne alıyor. Yerel saatle 20:00'de başlayacak karşılaşma, Türkiye saatiyle 23:00'te izleyicilerle buluşacak. Piura'nın sıcak atmosferinde oynanacak bu randevu, her iki takım için d...

Tam Analizi Oku

Ana İstatistikler

2
4 Beraberlikler
4
1.8 Ortalama Goller
30% İki Takım da Gol Atar
50% Üzer 2.5
15 Mar 2026 FBC Melgar 0-0 Atletico Grau
5 Eki 2025 Atletico Grau 0-0 FBC Melgar
18 May 2025 FBC Melgar 1-1 Atletico Grau
24 Eyl 2024 FBC Melgar 0-0 Atletico Grau
21 Nis 2024 Atletico Grau 1-2 FBC Melgar
Tüm maçları gör

Oranlar

Bahis sitesi1X2
10Bet 1.80 3.10 1.90
1xBet 2.80 2.80 2.75
Bet365 1.80 3.10 1.91

Tam analiz

Alexey Andrianov
Kurucu & baş analist

Atletico Grau – FBC Melgar: Clausura 7. Hafta öncesinde kritik perde

Peru Primera División'un Clausura aşamasında yedinci hafta mücadelesi, Pazartesi gecesi Ambrosio Maco Arroyo Stadı'nda sahne alıyor. Yerel saatle 20:00'de başlayacak karşılaşma, Türkiye saatiyle 23:00'te izleyicilerle buluşacak. Piura'nın sıcak atmosferinde oynanacak bu randevu, her iki takım için de sezonun gidişatını belirleyecek nitelikte önemli bir sınav olarak öne çıkıyor.

Sahalarında zorlu bir fikstürle karşı karşıya olan ev sahibi Atletico Grau, ilk altı maçta topladığı 10 puanla orta sıralarda yer alıyor. Son dönem form grafiği WWDLL şeklinde seyreden ekip, inişli çıkışlı bir performans sergiliyor. Ancak bugün karşılarında, play-off ve Copa Sudamericana bileti peşinde koşan, form durumu DWLDW ile dikkat çeken FBC Melgar olacak. Arequipa ekibinin lige çıkış motivasyonu, bu maçta açık bir avantaj olarak öne çıkıyor.

1X2 bahis piyasasında Bet365, ev sahibini 2.55, beraberliği 3.1 ve konuk ekibi 2.7 oranla listeliyor. Clausura'nın yedinci haftasında her iki takımın da puan kaybına tahammülü olmadığı bu karşılaşmada, motivasyon farkının sahadaki mücadeleye nasıl yansıyacağı merak konusu. Piura'daki gece maçında perde, kısa süre içinde aralanacak.

Kilit Oyuncular ve Olası On Birler

FBC Melgar'ın hücum hattında bu sezon en etkili isimler C. Bordacahar ve B. Cuesta. İkili, toplamda üç gol katkısıyla takımın en tehlikeli silahları konumunda. Özellikle C. Bordacahar, iki gol ve sıfır asist istatistiğiyle bitirici yönünü ön plana çıkarırken, B. Cuesta bir gol ve bir asistle hem kendisi tehdit oluşturuyor hem de takım arkadaşlarına oyun kurma rolü üstleniyor. Bu iki ismin performansı, Melgar'ın skor üretip üretemeyeceğini doğrudan belirleyecektir.

Atletico Grau cephesinde ise R. Ruidíaz, 4-2-3-1 formasyonunun tepesinde tek forvet olarak görev yapması beklenen kilit isim. Takımın hücum organizasyonunda D. Barreto ve A. Vásquez'in kanatlardan yaptığı pres ile orta saha kurgusundaki R. Guarderas ve C. Neira'nın pas kalitesi, Ruidíaz'ı gol pozisyonlarına ulaştıracak mekanizmanın ana bileşenleri. Defansif açıdan P. Álvarez'in kalesinde güvenli bir sonuç alması, ev sahibi ekibin handikap çizgisindeki değerini koruması açısından kritik önem taşıyor.

Yukarıda verilen muhtemel on birler, sezon genelindaki maç görünümlerine dayalı projeksiyon niteliğindedir; kesin kadro bilgisi değildir. Melgar'ın 4-4-2 dizilişinde orta saha çiftliğinde H. Orzán ve J. Vidales'in fiziksel gücü ile W. Tandazo'nun kanat atakları, rakip defansın dikkatini dağıtarak Bordacahar ve Cuesta'ya alan açması hedefleniyor. Oyunun gidişatına göre teknik direktörlerin yapacağı erken müdahaleler, özellikle ikinci yarıda skor avantajı arayan takımların kozu olacak.

İki Takım Arasındaki Tarihsel Performans: Düşük Gol İstatistikleri Öne Çıkıyor

Son dönemdeki karşılaşmalarda Atletico Grau ile FBC Melgar arasında son derece rekabetçi bir tablo ortaya çıkıyor. 1X2 bahisleri açısından değerlendirildiğinde, son on maçlık periyotta ev sahibi takım 2 galibiyet, konuk ekip ise 4 galibiyet elde ederken, taraflar 4 kez eşitlikle ayrıldı. Bu dağılım, iki ekip arasındaki güç dengesinin oldukça yakın olduğunu ve maç sonucu tahminlerinde belirsizliğin yüksek kaldığını gösteriyor.

Gol istatistikleri incelendiğinde, bu eşleşmenin karakteristik özelliği dikkat çekiyor. Ortalama gol sayısının 1.8 olarak hesaplanması, BTTS (her iki takımın da gol atması) oranının ise yalnızca yüzde 30 seviyesinde kalması, maçların büyük çoğunluğunda düşük skorlu geçtiğini ortaya koyuyor. Özellikle beş karşılaşmanın dördünde 0-0 ve 1-1 sonuçları kaydedilmesi, Üst/Alt Gol piyasasında "Under" seçeneğinin güçlü bir tarihsel temele sahip olduğunu düşündürüyor.

FBC Melgar'ın bu seride yalnızca bir kez Atletico Grau'yu 1-2'lik bir skorla mağlup ettiği görülüyor; diğer galibiyetler ise çok daha düşük puanlı dönemlerden geliyor. Güncel form dikkate alındığında, bu H2H verileri özellikle düşük gol beklentisi içeren bahis stratejileri için değerli bir referans noktası oluşturuyor.

Atletico Grau savunması FBC Melgar'ın geç dakika golleriyle sınanacak

Her iki takım da Clausura'nın 7. haftasında farklı futbolal felsefeleriyle sahaya çıkacak. Ev sahibi Atletico Grau, 4-2-3-1 formasyonuyla dengeli bir görüntü çiziyor. 3 gol yerken yalnızca 0 gol atabilmiş olmaları, takımın öncelikli hedefinin gol yemeden puan almak olduğunu gösteriyor. Orta sahada çift pivotlarla savunma güvenliğini ön plana çıkaran Atletico Grau, rakiplerinin boşluklarını kapatarak FBC Melgar'ın hücum organizasyonunu engellemeye çalışacak. Son beş maçlarındaki WWDLL serisi, özellikle evlerindeki performanslarında dirençli bir yapıya sahip olduklarını ortaya koyuyor.

FBC Melgar ise 4-4-2 dizilişiyle daha doğrudan bir futbol anlayışı benimsiyor. 4 gol atarken yalnızca 1 gol yemiş olmaları, savunma organizasyonlarının ne kadar sağlam olduğunun göstergesi. Takımın en dikkat çekici özelliği, gollerinin yüzde 50'sini 76-90 dakika diliminde bulması. Bu istatistik, Melgar'ın maçın son çeyreğinde fiziksel üstünlüğünü kullanarak baskıyı artırdığını ve savunma hatalarını cezalandırdığını ortaya koyuyor. 11 puanla 7. sırada yer alan ve Copa Sudamericana'ya yükselme hedefiyle hareket eden Melgar, son beş maçlarındaki DWLDW formuyla motivasyonunu yüksek tutuyor. 8 günlük dinlenme süreleri, deplasmanda oynamalarına rağmen fiziksel olarak hazır olacakları anlamına geliyor.

Bu karşılaşmada belirleyici unsur, Atletico Grau'nun disiplinli savunmasının FBC Melgar'ın özellikle son dakikalardaki gol tehdidini ne kadar süreyle durdurabileceği olacak. Melgar'ın geniş kanat oyuncuları, 4-2-3-1'in orta sahadaki üstünlük kurma stratejisini aşmak için uzun toplara ve hızlı geçiş oyunlarına yönelebilir. Ev sahibinin 10 günlük dinlenme avantajı, özellikle maçın son bölümünde ekstra enerji olarak kendini gösterebilir. Orta sahadaki mücadele ve set parçaları, her iki takımın da gol sayısını belirleyecek kritik alanlar olarak öne çıkıyor.

İki Takımın Güncel Performans Analizi: Form Durumu ve Gol Kritikleri

Pazartesi akşamı Ambrosio Maco Arroyo'da oynanacak bu karşılaşma öncesinde her iki takım da Clausura'nın 7. haftasına farklı dinamiklerle giriyor. Ev sahibi Atletico Grau üç galibiyet, bir beraberlik ve iki mağlubiyetle 10 puan toplayarak 10. sırada yer alırken, konuk ekip FBC Melgar üç galibiyet, iki beraberlik ve bir mağlubiyetle 11 puanla 7. sırada bulunuyor. Rakip takımların form durumları karşılaştırıldığında, Melgar'ın yüzde 59'luk bir üstünlüğe sahip olduğu görülüyor; bu da deplasman ekibinin bu mücadelede kağıt üzerinde daha güçlü bir konumda olduğuna işaret ediyor.

Atletico Grau'nun son beş maçlık form grafiği WWDLL şeklinde dizilirken, takımın son dönemdeki performansı dalgalı bir seyir izliyor. Kendi sahalarında Comerciantes Unidos karşısında alınan 1-0'lık minimal zafer ve deplasmanda FC Cajamarca'ya karşı elde edilen 3-1'lik galibiyet, takımın belirli anlarda etkili hücum organizasyonları kurabildiğini gösteriyor. Ancak Sport Boys'a karşı iç sahada 0-1'lik mağlubiyet ve Sport Huancayo deplasmanında yaşanan 0-2'lik hezimet, özellikle üst üste oynanan iki mağlubiyet döneminin takımın mental açıdan zorlandığına da dikkat çekiyor. Son olarak Juan Pablo II Koleji ile 0-0 berabere kalınan maç ise savunma katmanının bazen rakip ataklarını durdurabildiğini, ancak hücum üretkenliğinin yeterli olmadığını ortaya koyuyor.

FBC Melgar ise DWLDW form grafiğiyle daha istikrarlı bir görüntü çiziyor. Özellikle Sporting Cristal karşısında alınan 2-1'lik galibiyet, takımın üst düzey rakiplere karşı ayakta kalabildiğinin önemli bir göstergesi. Bunun yanı sıra Deportivo Los Chankas deplasmanında sergilenen 3-0'lık dominant performans, hücum gücünün ne denli yüksek olduğunu gözler önüne seriyor. Son haftalarda Alianza Lima ile 1-1 berabere kalınan karşılaşma ve FC Cajamarca karşısında yaşanan 2-4'lük mağlubiyet ise savunma hattındaki kırılganlığın devam ettiğini ve bu durumun deplasmanda risk unsuru oluşturabileceğini düşündürüyor.

İstatistiksel verilere bakıldığında, Melgar'ın hücum yüzdesi yüzde 71 ile belirgin bir üstünlük taşırken, Atletico Grau savunma yüzdesi 64 ile bu alanda öne çıkıyor. Melgar'ın 10 maçlık periyotta 2 gol ortalaması ve yüzde 80 BTTS oranı, hem gol atma hem de gol yeme konusunda yüksek bir eğilim gösterdiğini ortaya koyuyor; bu durum iki takımın da karşılıklı gol bulma ihtimalini güçlendiren kritik bir veri. Öte yandan, Atletico Grau'nun yüzde 40 clean sheet oranı ve maç başına ortalama 0.8 gol yeme istatistiği, ev sahibi ekibin defansif disiplininin Melgar'ın hücum hattına karşı ne ölçüde dayanacağının belirleyici unsuru olacağını gösteriyor. Maçın genel dinamikleri, Melgar'ın ofansif üstünlüğü ile Grau'nun defansif direnci arasındaki bu çatışmada şekillenecek.

Grau ile Melgar Arasındaki Güç Dengesi: Ekstra Bahis Seçenekleri

Standart 1X2 seçeneğinin ötesine geçmek isteyen bahisçiler için bazı alternatif pazarlar dikkat çekici olabilir. İlk yarı sonucu olarak R. Mendez yönetimindeki maçta beraberlik tercih edilebilir; bahis oranı 1.89 seviyesinde ve güven yüzdesi yüzde 45 olarak belirlenmiş. Her iki takımın da sezon başındaki performansları göz önüne alındığında, ilk 45 dakikada net bir üstünlük sağlanamaması sürpriz olmayacaktır. Korner bahislerinde ise 9.5 alt seçeneği mantıklı görünüyor; oran 1.43 ve güven yüzde 61 ile en yüksek kesinlik oranına sahip bahis. Her iki takımın da kontrollü oyun tarzı, köşe vuruşu sayısını düşük tutma eğiliminde.

Kart bahisleri açısından R. Mendez'in 4 maçlık performansı incelendiğinde, hakemin maç başına ortalama 5.3 kart verdiği görülüyor. Bu veri, 5.5 alt seçeneğini destekler nitelikte; bahis oranı 1.60 ve güven yüzdesi yüzde 52. Rakip takımların sınırlı mücadeleci yapısı göz önüne alındığında, disiplin cezalarının da minimal kalması beklenebilir. Gol atmak isteyen bahisçiler için Raul Ruidiaz ise 2.60 oran ve yüzde 38 güven ile dikkat çekici bir seçenek. Gol şansının görece düşük olması, bu bahsin daha spekülatif bir tercih olduğunu gösterse de, doğru senaryoda değer sunabilir.

Atletico Grau - FBC Melgar: Piura'da Final Tahmini

Clausura'nın 7. haftasında Ambrosio Maco Arroyo'da oynanacak karşılaşmada ev sahibi Atletico Grau, puan tablosunda 7. sırada yer alan FBC Melgar karşısında minimal bir üstünlükle sahaya çıkacak. Analizler, ev sahibi galibiyetine %36 güven seviyesiyle işaret ediyor; bu oran düşük görünse de 1X2 piyasasında ev sahibine verilen en yüksek olasılık bu yönde şekilleniyor. Gol beklentileri açısından %58 güvenle O/U 2.5 altı bahsi öne çıkıyor; bu, her iki takımın da temkinli bir futbol anlayışıyla sahaya çıkacağına işaret ediyor. BTTS evet seçeneği ise %50 ihtimalle masada duruyor ve düşük skorlu bir karşılaşmada her iki tarafın da gol bulma şansını gündeme getiriyor.

Sonuç olarak, Ambrosio Maco Arroyo'daki bu mücadelede düşük golasyonlu bir karşılaşma bekleniyor; ev sahibi Atletico Grau'nun minimal bir farkla kazanması en olası senaryo olarak değerlendiriliyor. Bahisçiler için O/U 2.5 altı en güvenilir seçenek olarak öne çıkarken, 1X2 ve BTTS seçenekleri ikincil değer sunuyor.

Bizim tercihimAlt 2.5Üst/Alt Gol@1.62 · 58%
En İyi DeğerAtletico GrauMaç Sonucu (1X2)@2.35 · 36%

Sıkça Sorulan Sorular

Atletico Grau - FBC Melgar: kazanması beklenen takım hangisi?
Modelimiz mevcut form, aralarındaki maçlar ve istatistiksel analize göre %36 güvenle Atletico Grau tahmininde bulunuyor.
Atletico Grau - FBC Melgar: İY/MS tahminimiz nedir?
İY/MS tahminimiz 18% güvenle X/1.
Atletico Grau FBC Melgar maçında kaç gol olur?
Her iki takımın hücum ve savunma verilerine göre Alt 2.5 gol bekliyoruz (%58 güven).
Atletico Grau FBC Melgar maçında iki takım da gol atar mı?
Karşılıklı gol: Evet (%50 güven).
12 çifte şans, Atletico Grau - FBC Melgar için iyi bir bahis mi?
Çifte şans tahminimiz 12, 35% güvenle — daha düşük riskle iki sonucu kapsar.
Atletico Grau FBC Melgar ne zaman ve nerede oynanıyor?
Atletico Grau FBC Melgar maçı 1 Eyl 2026 tarihinde Ambrosio Maco Arroyo stadında oynanacak.

Ek bilgiler

Atletico Grau

En çok gol atanlar

Veri yok

Asistler

Veri yok

Kartlar

F. OncoyOrta Saha
10
I. CamargoForvet
10
I. TapiaDefans
10
FBC Melgar

En çok gol atanlar

C. BordacaharOrta Saha
2Goller
B. CuestaForvet
1Goller

Asistler

B. CuestaForvet
1Asistler
M. LazoDefans
1Asistler
Matias ZegarraDefans
1Asistler

Kartlar

M. LazoDefans
20
C. BordacaharOrta Saha
10
B. CuestaForvet
10
Matias ZegarraDefans
10
J. AlcántarDefans
10

Detaylı Form ve Son Maçlar

Atletico Grau
GGBMM
10Oynandı
5Galibiyetler
1Beraberlikler
4Mağlubiyetler
Puan/Maç1.6
Galibiyet Yüzdesi50%
Gol/Maç1.8
Ortalama Gol1
Ortalama Gol Yedi0.8
İki Takım da Gol Atar30%
Temiz sayfa40%
Gol atamadı40%

Son Maçlar

21 AğuGdeplasman FC Cajamarca3-1
14 AğuGvs Comerciantes Unidos1-0
8 AğuBdeplasman Juan Pablo II Koleji0-0
1 AğuMvs Sport Boys0-1
25 TemMdeplasman Sport Huancayo0-2
FBC Melgar
BGMBG
10Oynandı
5Galibiyetler
4Beraberlikler
1Mağlubiyetler
Puan/Maç1.9
Galibiyet Yüzdesi50%
Gol/Maç3.1
Ortalama Gol2
Ortalama Gol Yedi1.1
İki Takım da Gol Atar80%
Temiz sayfa20%
Gol atamadı10%

Son Maçlar

23 AğuBvs Alianza Lima1-1
15 AğuGdeplasman Deportivo Los Chankas3-0
9 AğuMvs FC Cajamarca2-4
2 AğuBdeplasman UCV Moquegua0-0
26 TemGvs Sporting Cristal2-1

Karşılıklı Sonuçlar

Bahis İstatistikleri

MetrikDeğer
Toplam Maçlar10
Ortalama Gol1.8
İki Takım da Gol Atar30%
2.5 Üstü Gol50%
1.5 Üstü Gol60%

Takım Başına Gol

TakımToplamOrtalama
Atletico Grau70.7 maç başına
FBC Melgar111.1 maç başına

Temiz sayfa

TakımTemiz sayfa
Atletico Grau4 (40%)
FBC Melgar6 (60%)
15 Mar 2026 İlk División FBC Melgar 0-0 Atletico Grau
5 Eki 2025 İlk División Atletico Grau 0-0 FBC Melgar
18 May 2025 İlk División FBC Melgar 1-1 Atletico Grau
24 Eyl 2024 İlk División FBC Melgar 0-0 Atletico Grau
21 Nis 2024 İlk División Atletico Grau 1-2 FBC Melgar
7 Tem 2023 İlk División FBC Melgar 3-0 Atletico Grau
4 Şub 2023 İlk División Atletico Grau 3-0 FBC Melgar
24 Eki 2022 İlk División Atletico Grau 2-1 FBC Melgar
25 Haz 2022 İlk División FBC Melgar 1-0 Atletico Grau
14 Eki 2020 İlk División FBC Melgar 3-0 Atletico Grau

Önemli Uyarı: Sorumlu Bahis ve Tahminler Sorumluluk Reddi

18+

BAHİS YAPMAK İÇİN 18+ YAŞINDA OLMALISINIZ. Bahis risk içerir ve bağımlılık yapabilir. Lütfen sorumlu bir şekilde bahis yapın ve sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarda bahis yapın.

Futbol tahminlerimiz istatistiksel analize dayanır ve sadece eğlence amaçlı kullanılmalıdır. Geçmiş performans gelecekteki sonuçları garanti etmez.

Lisanslı finansal veya bahis danışmanları değiliz. Bahis kararları vermeden önce her zaman profesyonel tavsiye alın.

18+Yerel sorumlu kumar kaynakları — Türkiye
Çevrimiçi kumar bu yargı bölgesinde kısıtlı olabilir. Bahis oynamadan önce yerel yasaları doğrulayın. Aşağıdaki kaynaklar bilgilendirme amaçlıdır.
Düzenleyici:Türkiye'de çevrimiçi bahis 7258 sayılı Kanun ile kısıtlıdır
Yardım hattı:YEDAM (Yeşilay): 115