Switzerlandİsviçre
Süper LigSuper Lig
Tura 2

FC Sion vs FC Luzern Tahmin ve Bahis Tüyoları

Stade de Tourbillon, Sion
Yanlış
Bizim tercihim
İki takım da gol atar
Evet
3 : 0
FT
Spor bonusu %2002026 Dünya Kupası bonusu
Al
+%100 ilk yatırımEşleşen yatırım bonusu
Al

Bahis Tavsiyeleri

47%
23%
30%
FC SionBeraberlikFC Luzern
Sonuç
FC Sion
47%
Toplam goller
Üst 2.5
61%
İki takım da gol atar
Evet
62%
İki seçenek
Ev/Deplasman
38%
Asya handikap
H. Ev -0.50
@ 1.85
54%
Oranlar her saat güncellenir
Tahminler her 2 saatte bir yeniden hesaplanır
Başlama saatinden 2 saat önce kilitli

Uzman Analizi

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Kurucu & baş analist
60.3% 30+ yıl
10 dk okuma

İsviçre Süper Lig'de yeni sezonun ikinci haftasında FC Sion, Stade de Tourbillon'da FC Luzern'i ağırlayacak. Her iki takım da açılış haftasını puansız kapatmanın dezavantajıyla sahaya çıkacak; bu nedenle bu karşılaşma, sezonda kalıcı bir çıkış yakalamak isteyen ekip için kritik bir fırsat niteliği t...

Tam Analizi Oku

Ana İstatistikler

FC Sion6
6Beraberlikler
8FC Luzern
2.55Ortalama Goller
60%İki Takım da Gol Atar
45%Üzer 2.5
2 Ağu 2026FC Sion3-0FC Luzern
7 Şub 2026FC Sion0-0FC Luzern
24 Oca 2026FC Sion1-1FC Luzern
4 Eki 2025FC Luzern3-3FC Sion
23 Şub 2025FC Luzern2-1FC Sion
Tüm maçları gör

Tam analiz

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov
Kurucu & baş analist
60.3% «Bizim Seçimimiz» Kazanç Oranı
30+ Yıllık Deneyim
16.2k Takip Edilen Tahminler
FC Sion - FC Luzern — maç tahmini ve önizleme
FC Sion
GMMMG
Son formvs
FC Luzern
MBGBG

Sion - Luzern: İkinci Hafta Avantajı Kimin Elinde?

İsviçre Süper Lig'de yeni sezonun ikinci haftasında FC Sion, Stade de Tourbillon'da FC Luzern'i ağırlayacak. Her iki takım da açılış haftasını puansız kapatmanın dezavantajıyla sahaya çıkacak; bu nedenle bu karşılaşma, sezonda kalıcı bir çıkış yakalamak isteyen ekip için kritik bir fırsat niteliği taşıyor. Ev sahibi Sion, sahasındaki güçlü savunma disipliniyle tanınırken, Luzern deplasmanda daha kontrollü bir oyun tercih etme eğiliminde.

bookmaker oranlarına göre ev sahibi galibiyeti 1.75, beraberlik 3.9 ve konuk galibiyeti 3.9 seviyesinde fiyatlanmış. Bu oranlar, Sion'u bahis piyasasında net bir favori olarak konumlandırıyor; ancak her iki takımın da henüz galibiyetle tanışamamış olması, 1X2 masasında değer arayışını karmaşıklaştırıyor.

Pazar günü yerel saatle 17:30'da başlayacak mücadelede, savunma performansları ve orta saha hakimiyeti belirleyici faktörler olacak. Özellikle her iki takımın da ilk hafta gol yeme sorunları göz önüne alındığında, clean sheet bahislerinde hangi tarafın avantajlı konumda olduğu merak konusu.

Sion ve Luzern: Taktiksel Kimlikler ve Sahada Çakışma Noktaları

Stade de Tourbillon'da oynanacak bu karşılaşma, ligde henüz puan alamamış iki takımın kurtuluş mücadelesinin ilk adımlarından birini temsil ediyor. Bet365 tarafından belirlenen 1X2 oranları ev sahibini net favorite olarak öne çıkarıyor; Sion galibiyeti 1.75, beraberlik 3.9 ve Luzern galibiyeti 3.9 seviyesinde. Bu oranlar, ev sahibinin sahadaki üstünlüğünü yansıtıyor, ancak her iki takımın da sezona formsuz başlaması bu dengeyi bozabilecek unsurlar barındırıyor.

FC Sion, son dönemde savunma odaklı bir oyun anlayışı benimsiyor; kalesini presle başlayarak rakip atakları hızlıca kesmeyi hedefliyor. Orta saha kontrolü, takımın oyun yapısındaki en kritik unsur olarak öne çıkıyor; top kazanıldıktan sonra kontra ataklarla hızlı geçiş yapma eğilimi ağır basıyor. Buna karşın, son maçlarda etkili bitiricilik sorunu yaşandığı görülüyor ve bu durum, evinde oynamasına rağmen gol üretiminde sıkıntı yaratabilir. FC Luzern ise daha açık bir futbol tercih ediyor; kanatlardan yapılan ortalarla ve merkezi delici oyunculardan oluşan hücum organizasyonlarıyla dikkat çekiyor. Defansif anlamda daha kırılgan bir görünüm sergileyebilen Luzern, özellikle top kayıplarının ardından hızlı geri dönüşlere karşı savunma dizilişinde boşluklar bırakabiliyor. İki takımın da formsuzluğu ve gol atamamış olmaları, bu maçta karşılıklı temkinli bir başlangıç yapılacağının sinyallerini veriyor.

Orta sahada yaşanacak güç mücadelesi, maçın kaderini belirleyecek en önemli faktörlerden biri. Luzern'in daha ofansif yapısı, Sion'un set-pieces ve kontra atak stratejisiyle buluştuğunda, her iki takımın da clean sheet koruma hedefinin sekteye uğraması muhtemel görünüyor. Gol beklentisi açısından düşük skorlu bir karşılaşma beklenebilir; ancak Luzern'in deplasmanda risk alması durumunda, Sion'un bu boşluklardan yararlanma potansiyeli ortaya çıkacaktır. 17:30 İstanbul saatiyle yayınlanacak bu mücadelede, taraftarların sabırlı bir oyun izlemesi olasıdır; zira her iki ekip de ilk puanlarını almak için minimum hata yapmak zorunda olduğunun bilinciyle sahaya çıkacaktır.

İki Takımın Güncel Performans Analizi: Sion ve Luzern Sahaya Nasıl Çıkıyor?

Süper Lig'in ikinci haftasında Stade de Tourbillon'da karşılaşacak FC Sion ve FC Luzern, sezona beraberlikler ve mağlubiyetlerle başlayarak henüz puanla tanışamadı. Her iki takım da galibiyet özlemiyle sahaya çıkacak olsa da son dönem form grafikleri ve istatistikleri farklı hikayeler anlatıyor.

FC Sion, son beş maçında LDDWW form grafiğiyle dikkat çekiyor. Bu periyotta özellikle evinde oynadığı maçlarda etkili bir görüntü sergiledi: FC Thun'u 2-0, FC St. Gallen'i deplasmanda 3-0 gibi farklı skorlarla mağlup etti. Hücum potansiyeli ortada; son on maçta 2.4 gol ortalamasıyla skor üretiyorlar ve bu sayı oldukça iddialı bir rakam. Defansif tarafta ise %50 clean sheet oranı ve maç başına 1.1 gol yeme ortalaması ile orta sıralarda yer alıyorlar. Ancak son maçlarında BSC Young Boys karşısında deplasmanda 2-4 ve 3-3 gibi skorlarla savunma sorunları yaşadıkları görüldü; bu da iç sahada daha dikkatli bir performans sergilemeleri gerektiğini gösteriyor. Son beş maçının dördünde BTTS gerçekleşti (%50'lik genel oran).

FC Luzern ise LWWDW formuyla lige başladı ve genel performans açısından rakibine kıyasla %56'lık bir üstünlük taşıyor. Deplasmanda FC Winterthur'a 3-0, Lausanne'a 3-1 ve evinde FC Zurich'i 1-0 ile geçerek önemli galibiyetler aldı. Hücumda maç başına 2 gol ortalaması tutturuyorlar ancak savunma tarafında ciddi sıkıntılar mevcut: %30 clean sheet oranı ve maç başına 1.5 gol yeme ortalaması, kalesinde gol görme riskini artırıyor. Son maçlarında FC Thun'a evinde 1-3 mağlup olarak bu savunma zafiyetini bir kez daha ortaya koydular. Gol atma potansiyelleri yüksek olsa da kalesini koruma konusunda ciddi eksiklikler var; bu durum BTTS bahislerinde %60'lık güçlü bir işaret.

İki takımı karşılaştırdığımızda, Luzern genel form itibarıyla hafif bir üstünlüğe sahip olsa da Sion'un evindeki performansı ve daha tutarlı savunma disiplini (1.1'e karşı 1.5 gol yeme ortalaması) önemli bir avantaj. Ancak Sion'un son maçlardaki BSC Young Boys karşılaşmalarında (2-4 ve 3-3) savunma zaafiyetleri göstermesi, Luzern'in hücum gücü karşısında risk oluşturuyor. Her iki takımın da gol atma kapasitesi yüksek olduğundan, bu karşılaşmada her iki tarafın da skor üretmesi muhtemel görünüyor.

FC Sion – FC Luzern: İkinci hafta mücadelesinde bahis değerlendirmesi

İsviçre Süper Lig'de sezonun ikinci haftasında FC Sion, Stade de Tourbillon'da FC Luzern'i konuk ediyor. Her iki takım da sezona galibiyetsiz başlamış durumda; Sion 11. sırada, Luzern ise 12. sırada yer alıyor ve henüz puan toplayamamışlar. Bu karşılaşma, lige kötü başlangıç yapan iki ekip için kritik bir puan kaybı telafisi fırsatı sunuyor. Ev sahibi Sion, sahasında oynayacağı bu maçta favori olarak gösteriliyor ve bahis oranları da bu üstünlüğü destekliyor.

1X2 oranları incelendiğinde, Sion galibiyetine 1.85 (Pinnacle'da 1.87'ye kadar yükselen) oran veriliyor; bu da ev sahibinin kazanma ihtimaline yaklaşık yüzde 50'implied bir olasılık tanıyor. Beraberlik bahsinde 3.70 (en iyi oran 3.97 ile Pinnacle), deplasman galibiyetinde ise 3.60 (en iyi oran 4.10 ile Betano) seviyelerinde fiyatlandırma mevcut. Beraberlik veya Sion galibiyeti seçeneği sunan DC (1X) bahsinde yüzde 38'lik bir güven skoru bulunuyor. Oranlar değerlendirildiğinde, ev sahibinin galip gelmesi en yüksek olasılığa sahip seçenek olarak öne çıkıyor.

Gol bahislerinde ise üst 2.5 seçeneği yüzde 61 güven skoruyla öneriliyor. Bu tahmin, her iki takımın da savunma sorunları yaşadığını ve karşılaşmada en az üç gol beklendiğini gösteriyor. BTTS (her iki takımın da gol atması) seçeneği de aynı yüksek güven skoruyla destekleniyor; bu da maçta karşılıklı goller beklenildiğine işaret ediyor. Özellikle sezon açılış maçlarında her iki takımın da defansif eksiklikler sergilemesi, bu bahislerin değerlendirilmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Pinnacle, ev sahibi galibiyeti için en yüksek 1.87 oranını sunarken, beraberlik için de 3.97 ile en iyi fiyatı sağlıyor. Deplasman galibiyeti arayanlar ise Betano'da 4.10'a kadar yükselen oranla karşılaşıyor. Düşük marjlı bir bookmaker olan Pinnacle'ın bu karşılaşmada sunduğu oranlar, bahis değeri açısından öne çıkıyor. Sion'un evinde oynayacağı bu maçta galip gelmesi bekleniyor; ancak her iki takımın da formsuz olması, karşılaşmanın beklenenden daha çekişmeli geçebileceğini ve BTTS ile üst 2.5 bahislerinin alternatif değer sunduğunu gösteriyor.

Sion - Luzern: AH, CS ve Korner Bahislerinde Kritik Değer Noktaları

İki takımın da ligde henüz puan alamadığı bu karşılaşmada, standart 1X2 oranlarının ötesinde bazı alternatif piyasalar daha yüksek güvenilirlik sunuyor. AH tarafında Sion'a verilen -0.75 handikapı, 1.95 oran ve yüzde 51 güven düzeyiyle dengeli bir tercih olarak öne çıkıyor. Ev sahibinin galibiyete yakın performans göstermesi ancak handikabı tam karşılayamaması durumunda yarım kayıp yaşanması mümkün; bu da risk-getiri dengesini dikkate almayı gerektiriyor. İki takımın savunma sorunları göz önüne alındığında, bu handikapın tutması için Sion'un en az iki farkla kazanması gerekiyor ve bu senaryo, verilen güven oranıyla makul bir bahis olarak değerlendirilebilir.

CS piyasasında en yüksek ihtimal verilen skor 2:1, yedi kat para birimi kazancı sunan 7.00 oranıyla dikkat çekici bir seçenek. Yüzde 14 güven düzeyi, bu bahiste yüksek kazanç potansiyeli ile düşük isabet olasılığının bir arada olduğunu gösteriyor; dolayısıyla bu tercih, yüksek risk seven bahisçiler için uygun olabilir. Korner bahsinde ise üst 9.5 seçeneği, 1.67 oran ve yüzde 56 güvenle en yüksek kesinlik düzeyine sahip tercih olarak öne çıkıyor. Her iki takımın da hücum odaklı yapısı ve bu sezon gösterdikleri oyun temposu göz önüne alındığında, maçta en az 10 köşe vuruşu çıkması oldukça muhtemel görünüyor.

Sion Evinde Kayıpsız Geçmeye Çalışıyor

FC Sion ve FC Luzern arasındaki bu karşılaşma, her iki takımın da ligde henüz puan alamadığı kritik bir süreçte geliyor. İlk hafta mağlubiyetleriyle lige kötü başlayan taraflar için bu maç, moral bulma ve ligdeki ilk puanlarını alma açısından büyük önem taşıyor. Sion'un ev sahibi avantajı ve Matchday 2'de daha hazır olacağı düşüncesi, 1X2 tahmininde öne çıkan faktörler arasında yer alıyor. Güven oranı yüzde 52 ile sınırlı kalsa da ev sahibi galibiyeti en mantıklı seçenek olarak değerlendiriliyor.

Gollü bir maç bekleniyor: üst 2.5 ve BTTS tahminleri yüzde 61'lik güven oranıyla öne çıkıyor. Her iki takımın da savunma sorunları yaşadığı ve hücum hattında etkili isimler bulundurduğu göz önüne alındığında, karşılaşmada en az üç gol ve her iki takımın da gol atması olası görülüyor. Bahisçiler için üçlü bir kombinasyon olan 1X2, üst 2.5 ve BTTS: Yes seçenekleri, yüksek olasılıklı bir kupon oluşturuyor. Daha muhafazakâr bir yaklaşım tercih edenler için DC 1X tahmini de alternatif olarak değerlendirilebilir.

Bizim tercihimÜst 2.5Üst/Alt Gol@1.53 · 61%
En İyi DeğerFC SionMaç Sonucu (1X2)@1.65 · 52%
Tahminlerimiz: FC Sion vs FC Luzern — FC Sion — Kazanmak (47%); Üst 2.5; İki taraf da gol atar: Evet

Sıkça Sorulan Sorular

FC Sion FC Luzern maçını kim kazanır?
Modelimiz mevcut form, aralarındaki maçlar ve istatistiksel analize göre %47 güvenle FC Sion tahmininde bulunuyor.
12 çifte şans, FC Sion - FC Luzern için iyi bir bahis mi?
Çifte şans tahminimiz 12, 38% güvenle — daha düşük riskle iki sonucu kapsar.
FC Sion - FC Luzern için Asya Handikap tahmini nedir?
Asya Handikap tahminimiz 54% güvenle FC Sion -0.50.
FC Sion FC Luzern maçında kaç gol olur?
Her iki takımın hücum ve savunma verilerine göre Üst 2.5 gol bekliyoruz (%61 güven).
FC Sion FC Luzern maçında iki takım da gol atar mı?
Karşılıklı gol: Evet (%62 güven).
FC Sion FC Luzern ne zaman ve nerede oynanıyor?
FC Sion FC Luzern maçı 2 Ağu 2026 tarihinde Stade de Tourbillon stadında oynanacak.

Ek bilgiler

#TakımPGBMGYAVPuanForm
1FC LuganoFC Lugano5500143+1115
2BSC Young BoysBSC Young Boys64202311+1214
3FC Basel 1893FC Basel 18936312119+210
4FC SionFC Sion5302119+29
5FC LuzernFC Luzern6222710-38
6FC St. GallenFC St. Gallen52121011-17
7FC ThunFC Thun5212914-57
8LausanneLausanne613267-16
9FC ZurichFC Zurich6204916-76
10Servette FCServette FC511346-24
11GrasshoppersGrasshoppers5113712-54
12FC VaduzFC Vaduz61051316-33
Şampiyonlar Ligi
Avrupa Ligi
Konferans Ligi
Düşme

Detaylı Form ve Son Maçlar

FC Sion
GMMMG
10Oynandı
4Galibiyetler
2Beraberlikler
4Mağlubiyetler
Puan/Maç1.4
Galibiyet Yüzdesi40%
Gol/Maç4.7
Ortalama Gol2.3
Ortalama Gol Yedi2.4
İki Takım da Gol Atar90%
Temiz sayfa10%
Gol atamadı0%

Son Maçlar

3 EylGdeplasman FC Basel 18932-1
30 AğuMvs FC Lugano1-2
27 AğuMdeplasman Ajax3-5
20 AğuMvs Ajax2-4
13 AğuGvs FC Noah2-1
FC Luzern
MBGBG
10Oynandı
5Galibiyetler
3Beraberlikler
2Mağlubiyetler
Puan/Maç1.8
Galibiyet Yüzdesi50%
Gol/Maç3.1
Ortalama Gol1.7
Ortalama Gol Yedi1.4
İki Takım da Gol Atar60%
Temiz sayfa30%
Gol atamadı10%

Son Maçlar

2 EylGvs FC Vaduz2-1
29 AğuBdeplasman Servette FC1-1
22 AğuGvs Lausanne1-0
9 AğuBdeplasman FC St. Gallen2-2
2 AğuMdeplasman FC Sion0-3

Karşılıklı Sonuçlar

Bahis İstatistikleri

MetrikDeğer
Toplam Maçlar20
Ortalama Gol2.55
İki Takım da Gol Atar60%
2.5 Üstü Gol45%
1.5 Üstü Gol80%

Takım Başına Gol

TakımToplamOrtalama
FC Sion251.25 maç başına
FC Luzern261.3 maç başına

Temiz sayfa

TakımTemiz sayfa
FC Sion4 (20%)
FC Luzern5 (25%)
2 Ağu 2026Super LigFC Sion3-0FC Luzern
7 Şub 2026Super LigFC Sion0-0FC Luzern
24 Oca 2026Super LigFC Sion1-1FC Luzern
4 Eki 2025Super LigFC Luzern3-3FC Sion
23 Şub 2025Super LigFC Luzern2-1FC Sion
10 Kas 2024Super LigFC Sion4-2FC Luzern
3 Ağu 2024Super LigFC Luzern1-0FC Sion
25 May 2023Super LigFC Sion1-2FC Luzern
2 Nis 2023Super LigFC Luzern1-2FC Sion
15 Eki 2022Super LigFC Sion2-0FC Luzern
27 Ağu 2022Super LigFC Luzern2-0FC Sion
11 May 2022Super LigFC Sion1-3FC Luzern
13 Şub 2022Super LigFC Luzern1-0FC Sion
6 Kas 2021Super LigFC Luzern0-1FC Sion
23 Eyl 2021Super LigFC Sion1-1FC Luzern
12 May 2021Super LigFC Sion1-1FC Luzern
21 Mar 2021Super LigFC Luzern1-1FC Sion
12 Ara 2020Super LigFC Sion1-2FC Luzern
2 Ara 2020Super LigFC Luzern2-0FC Sion
22 Tem 2020Super LigFC Luzern1-2FC Sion

Önemli Uyarı: Sorumlu Bahis ve Tahminler Sorumluluk Reddi

18+

BAHİS YAPMAK İÇİN 18+ YAŞINDA OLMALISINIZ. Bahis risk içerir ve bağımlılık yapabilir. Lütfen sorumlu bir şekilde bahis yapın ve sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarda bahis yapın.

Futbol tahminlerimiz istatistiksel analize dayanır ve sadece eğlence amaçlı kullanılmalıdır. Geçmiş performans gelecekteki sonuçları garanti etmez.

Lisanslı finansal veya bahis danışmanları değiliz. Bahis kararları vermeden önce her zaman profesyonel tavsiye alın.

18+Yerel sorumlu kumar kaynakları — Türkiye
Çevrimiçi kumar bu yargı bölgesinde kısıtlı olabilir. Bahis oynamadan önce yerel yasaları doğrulayın. Aşağıdaki kaynaklar bilgilendirme amaçlıdır.