Dünya
UEFA Şampiyonlar LigiUEFA Şampiyonlar Ligi
Tura 2

Shamrock Rovers vs Ararat-Armenia Tahmin ve Bahis Tüyoları

Tallaght Stadium, Dublin
Doğru
Bizim tercihim
Sonuç
Shamrock Rovers
2 : 1
FT

Bahis Tavsiyeleri

56%
23%
22%
Shamrock RoversBeraberlikArarat-Armenia
Sonuç
Shamrock Rovers
56%
Toplam goller
Üst 2.5
55%
İki takım da gol atar
Evet
54%
İki seçenek
Ev/Skor
40%
Asya handikap
H. Ev -1.00
@ 2.10
48%
Oranlar her saat güncellenir
Tahminler her 2 saatte bir yeniden hesaplanır
Başlama saatinden 2 saat önce kilitli

Uzman Analizi

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov Kurucu & baş analist
60.3% 30+ yıl
10 dk okuma

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu'nda Shamrock Rovers, evinde Ararat-Armenia ile karşı karşıya gelecek. Saldırı ile savunma arasındaki bu dengesi kritik bir sınav, Tallaght Stadyumu'nda salı günü saat 22:00'de başlayacak. Bet365'ün açtığı oranlar ev sahibinin hafif favoriler arasında olduğunu göst...

Tam Analizi Oku

Ana İstatistikler

Shamrock Rovers1
0Beraberlikler
1Ararat-Armenia
2.5Ortalama Goller
50%İki Takım da Gol Atar
50%Üzer 2.5
28 Tem 2026Shamrock Rovers2-1Ararat-Armenia
21 Tem 2026Ararat-Armenia2-0Shamrock Rovers
Tüm maçları gör

Tam analiz

Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Kurucu & baş analist
60.3% «Bizim Seçimimiz» Kazanç Oranı
30+ Yıllık Deneyim
16.2k Takip Edilen Tahminler
Shamrock Rovers - Ararat-Armenia — maç tahmini ve önizleme
Shamrock Rovers
MGGGM
Son formvs
Ararat-Armenia
MBGMM

Shamrock Rovers - Ararat-Armenia: Dublin'de Kritik 2. Eleme Turu Düellosu

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu'nda Shamrock Rovers, evinde Ararat-Armenia ile karşı karşıya gelecek. Saldırı ile savunma arasındaki bu dengesi kritik bir sınav, Tallaght Stadyumu'nda salı günü saat 22:00'de başlayacak. Bet365'ün açtığı oranlar ev sahibinin hafif favoriler arasında olduğunu gösteriyor; 1X2 piyasasında Shamrock Rovers 1.85, beraberlik 3.7, Ararat-Armenia ise 3.75 seviyesinde yer alıyor.

Her iki takım da son on günde yalnızca bir maça çıktı ve yedi günlük dinlenme süresine sahip. Ancak Shamrock Rovers, üç gün sonra farklı bir kulvarda yeniden sahaya çıkacak olması nedeniyle kadro yönetimi açısından kritik bir tercih yapmak zorunda kalacak. Bu yoğun fikstür baskısı, ev sahibinin ideal on birini sahaya sürmemesi anlamına gelebilir ve bu durum, oranlarda küçük bir değer fırsatı yaratıyor.

Rovers'un Ev Formu ile Ermeni Şampiyonunun formsuzluğu Arasında Kritik Fark

Shamrock Rovers, İrlanda Ligi'ndeki son döneminde etkileyici bir gol silahı sergiliyor. Sezon genelinde 10 maçta 6 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyat alan Dublin ekibi, maç başına 1.7 gol ortalamasıyla hücumda ciddi bir tehdit oluşturuyor. Özellikle Floriana karşısında 5-1'lik galibiyet ve Sligo Rovers'a deplasmanda 2-1'lik üstünlük, takımın gol ayaklarının ne kadar formda olduğunu gözler önüne seriyor. Ancak Galway United'a karşı 3-1 kazanılan maçta bile kalesinde gol görmesi, savunma hattında ciddi zaaflar bulunduğunu ortaya koyuyor. %20'lik clean sheet oranı, bu istatistiğin sadece %50'de kalan Ararat-Armenia karşısında bile handikap oluşturabileceğini düşündürüyor.

İlk maçta rakibine 2-0 kaybeden Rovers, bu hafta tersine çevirmek için hem gol atmalı hem de kalesini korumalı. %60'lık BTTS geçmişine sahip olmaları, bu hedefe ulaşmanın zorluğunu gösteriyor. Takımın son mağlubiyetleri incelendiğinde, özellikle Avrupa kupalarındaki savunma zaafiyatı dikkat çekiyor. Floriana deplasmanında 0-2 kaybedilen maçta göze çarpan hatalar, daha üst seviye bir rakip olan Ararat-Armenia karşısında benzer şekilde tekrarlanırsa, Dublin'deki bu maçta da sorun yaşanabilir.

Ararat-Armenia ise Ermenistan şampiyonu olarak Avrupa sahnesinde daha zorlu bir dönemden geçiyor. Sezon genelinde 6 maçta sadece 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyat alan ekip, maç başına 1.5 gol yeme ortalamasıyla savunma sorunları yaşıyor. Sparta Praha karşısında alınan 1-2 ve 1-4'lük mağlubiyetler, Avrupa'nın üst seviye takımlarına karşı ne kadar zorlandıklarını gösteriyor. Öte yandan Riga'ya karşı 2-0'lık galibiyet ve Shamrock Rovers'a karşı 2-0'lık ilk maç zaferi, belirli rakiplere karşı hâlâ etkili olabildiklerini kanıtlıyor. %50'lik clean sheet oranı, savunma performansının Shamrock Rovers'a kıyasla daha istikrarlı olduğunu ortaya koyuyor.

Her iki takımın son beş maçlık form grafiği tam bir tezat oluşturuyor. Shamrock Rovers LWLWW formülyle üç galibiyet alırken, Ararat-Armenia WLWLL formülyle iki galibiyet ve iki mağlubiyet yaşadı. Hücum gücü karşılaştırmasında Shamrock Rovers'un %56'ya karşı %44 üstünlüğü, Dublin'deki maçta atak futbol beklenmesi gerektiğine işaret ediyor. Ancak savunma istikrarı açısından Ararat-Armenia'nın %50'ye %50 dengesi, Shamrock Rovers'un daha kırılgan savunma hattına sahip olduğunu doğruluyor. Bu form analizi, ilk maçtaki 2-0'lık skorun tekrarı için gerekli koşulların mevcut olduğuna da dikkat çekiyor.

Henüz Şekillenmeye Başlayan Rekor: Ararat-Armenia'nın Tek Maçta Ezici Üstünlüğü

Shamrock Rovers ve Ararat-Armenia arasındaki karşılıklı geçmiş, şu ana kadar yalnızca tek bir resmi karşılaşmayla sınırlı durumda. Bu az sayıdaki veri, iki takım arasındaki rekabetin henüz tam anlamıyla şekillenmediğini ve gelecek maçlarla birlikte bu tablonun değişebileceğini gösteriyor. Ararat-Armenia, bu tek karşılaşmada Shamrock Rovers karşısında mutlak bir üstünlük kurmayı başardı ve sahadan 2-0'lık skorla galip ayrıldı. Shamrock Rovers ise bu tarihi maçtan puan alamadan döndü.

Gol istatistikleri açısından bakıldığında, bu tek karşılaşmada toplam 2 gol kaydedildi ve ortalama gol sayısı 2,00 olarak gerçekleşti. Karşılaşmada BTTS seçeneğinin başarısız olması dikkat çekici bir ayrıntı; zira her iki takımın da ağları havalandıramaması, Shamrock Rovers hücum hattının etkisiz kaldığını ve Ararat-Armenia savunmasının işini tam yaptığını ortaya koyuyor. Bu veriler, gelecek maçlarda da düşük gol potansiyeli olabileceğine işaret ediyor.

Maçın Kararını Kimse Taktik Belirleyecek: Formasyon Çatışması ve Stratejik Denge Analizi

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu'nda Dublin'de oynanacak bu karşılaşmada, her iki takım da birbirinden farklı felsefelerle sahaya çıkacak. Shamrock Rovers, savunmada üçlü, hücumda kanat bekleriyle desteklenen 3-5-2 formasyonunu tercih ediyor. Bu sistem, savunma bloğunu kalınlaştırırken savunmadan hücuma geçişte sayısal üstünlük sağlamayı amaçlıyor. Ev sahibi ekip, liginde oynadığı son maçta 5 gol atmış olsa da kalesinde 3 gol görmüş ve clean sheet alamamış. Bu durum, savunma ile hücum arasındaki dengenin henüz oturmadığına işaret ediyor. Ararat-Armenia ise klasik 4-3-3 dizilişiyle sahaya çıkacak. Ermeni temsilcisi, 4 gol atarken sadece 3 gol yemiş ve bir clean sheet elde etmiş. Bu istatistikler, Ararat-Armenia'nın savunma organizasyonunun Shamrock Rovers'a kıyasla daha rafine olduğunu gösteriyor.

Her iki takım da son 10 günde sadece bir maç oynamış olması nedeniyle eşit dinlenme süresine sahip. Ancak kritik fark, Shamrock Rovers'ın 3 gün sonra başka bir kupada yeniden sahaya çıkacak olması. Bu yoğun fikstür, ev sahibi takımın teknik heyetini rotasyon yapmaya zorlayabilir ve bu durum 1X2 oranlarında da kendini gösteriyor. Bet365'ün Shamrock Rovers'a 1.85, beraberliğe 3.7 ve Ararat-Armenia'ya 3.75 oran vermesi, ev sahibi avantajının net bir şekilde fiyatlandırıldığını ortaya koyuyor. Özellikle Shamrock Rovers'ın kalabalık orta saha yapısı, Ararat-Armenia'nın kanat oyuncularını baskı altına almayı hedefleyecek. Ancak ev sahibi takımın clean sheet alamama sorunu, Ararat-Armenia'nın 4-3-3 formasyonundaki kanat forvetleri için fırsat penceresi yaratıyor.

Taktiksel olarak bu maçın kilit noktası, Shamrock Rovers'ın kanat beklerinin Ararat-Armenia'nın tamamlayıcı beklerini nasıl kontrol edeceği olacak. Ev sahibi ekip, orta sahada sayısal üstünlük kurarak rakibin top çıkarışını engellemeyi planlıyor. Ararat-Armenia ise derinden oynayarak Shamrock Rovers'ın yüksek presini boşa çıkarmaya ve hızlı kontra ataklarla kalabalık savunma arkasındaki boşlukları değerlendirmeye çalışacak. Shamrock Rovers'ın savunma hattındaki üçlü, uzun forvetlerle oynayan Ararat-Armenia'ya karşı boy avantajı sağlayabilir; ancak Ermeni takımının orta sahadaki pres kapasitesi, ev sahibinin savunmadan oyun kurmasını zorlaştırabilir. Maçın 22.00'de başlayacak olması, her iki takımın da fiziksel tazelik açısından sorun yaşamamasını sağlasa da, Shamrock Rovers'ın rotasyon zorunluluğu ikinci yarıda kalite kaybına yol açabilir.

Şampiyonlar Ligi Elemelerinde Shamrock Rovers İçin Değer Bahsi Fırsatı

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu'nda Shamrock Rovers, Tallaght Stadium'da Ararat-Armenia ile karşılaşacak. Ev sahibi ekibin 1X2 bahsinde 1.8 oranla favoriler arasında olması, bahisçiler için önemli bir kriter. Bookmaker'ların Shamrock Rovers galibiyetine çıkardığı örtük olasılık yüzde 50.2 seviyesinde bulunuyor; ancak verilen analiz yüzde 52 güven oranıyla Rovers'ın kazanacağını öne sürüyor. Bu durum, ev sahibi galibiyeti bahsinde hafif bir değer olduğuna işaret ediyor. Dafabet üzerinden sunulan 1.89 oranı, standart 1.8 yerine daha yüksek bir getiri vaat ediyor.

Toplam gol bahsinde üst 2.5 seçeneği yüzde 54 güvenle öneriliyor. Bookmaker'lar bu piyasada her iki takımın da yeterli sayıda gol atma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. BTTS: evet seçeneğinin yüzde 55 güven oranıyla desteklenmesi, karşılaşmada gol atamayacak takım bulunmayacağı argümanına dayanıyor. İki takımın da hücum güçleri göz önüne alındığında, her iki tarafın da fileleri havalandırması sürpriz olmayacaktır.

Çifte Şans bahsinde 1X seçeneği yüzde 38 güven oranıyla sunuluyor. Bu rakam diğer üç seçeneğe kıyasla oldukça düşük kalsa da, Shamrock Rovers'ın mağlup edilmesi zor bir ev sahibi olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekiyor. Ararat-Armenia deplasmanda yeterince etkili olamazsa, ev sahibinin en azından beraberliği koruması muhtemel görünüyor.

Değer açısından en dikkat çekici seçeneklerden biri, Ararat-Armenia galibiyeti için BetVictor üzerinden sunulan 4.2 oranı. Örtük olasılık yüzde 23.2 iken, analiz bu ihtimali daha düşük görse de, sürpriz bir sonuç durumunda yüksek getiri sağlayacak bir kupon alternatifi oluşturuyor. Beraberlik için ise Betfair'deki 3.9 oranı en yüksek seçenek olarak öne çıkıyor.

Shamrock Rovers – Ararat-Armenia Maçı: Ek Bahis Seçenekleri Analizi

1X2 ve O/U piyasalarının yanı sıra farklı bahis türleri de değerlendirmeye alınabilir. Modelimiz, Asya Handikabı (AH) cephesinde Shamrock Rovers'a -0.75 gol farkı atfederek bu seçeneğe 1.92 oran ve yüzde 52 güvenilirlik oranı belirledi. Ev sahibinin zorlu rakip karşısında en az bir gol farkıyla öne geçmesi bekleniyor. Doğru Sonuç (CS) tahminlerinde en yüksek olasılık yüzde 16 ile 2-1'lik Shamrock Rovers galibiyetine işaret ediyor; bu skor 6.40 oran sunuyor. İki takımın da skor üreteceği düşünüldüğünde, BTTS seçeneği de alternatif olarak değerlendirilebilir.

Köşe vuruşları ve kart pazarları, istatistiksel verilere dayalı ek değer sunan seçenekler arasında. Korner bahsinde model, 9.5 altı tercihini yüzde 52 güvenilirlikle destekliyor ve bu seçeneğin oranı 1.67. Her iki takımın da temkinli başlaması vesayısal üstünlük arayışında olması nedeniyle az sayıda köşe vuruşu bekleniyor. Kart bahislerinde ise 3.5 üstü seçeneği yüzde 54 güvenilirlikle öne çıkıyor; bu bahis 1.70 oran sunuyor. Hakem S. Barrott'un 20 maçlık veri setinde ortalama 3.4 kart çıkarması, üst seçeneğini destekleyen önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.

Shamrock Rovers İçin Son Değerlendirme: Tahminlerin Özeti

Tallaght Stadı'nda oynanacak bu 2. Eleme Turu karşılaşmasında Shamrock Rovers, ev sahibi olmanın verdiği avantajla hafif bir üstünlükle sahaya çıkacak. Yapılan analizler, Rovers'ın 1X2 bahsinde %52 güven oranıyla kazanma ihtimalinin en yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Gol bahislerinde ise her iki takımın da skor üretme potansiyeli göz önüne alındığında, O/U 2.5 üst seçeneği %54 ve BTTS "evet" tercihi ise %55 güvenle öne çıkıyor.

Orta-yüksek risk arayan bahisçiler için çift şans bahsinde 1X seçeneği %38 güven oranıyla değerlendirilebilir. Shamrock Rovers'ın evinde güçlü bir performans sergilemesi ve Ararat-Armenia'nın deplasmanda zorlanması bekleniyor. Gol trafiğinin yüksek olacağı bu karşılaşmada, her iki takımın da gol atması ve toplam gol sayısının 2.5 barajını aşması en olası senaryo olarak değerlendiriliyor. Bahisçilerin bu tahminleri göz önünde bulundurarak, oranları kendi bookmaker'larından kontrol etmeleri öneriliyor.

Bizim tercihimEvetİki takım da gol atar@1.67 · 55%
En İyi DeğerÜst 2.5Üst/Alt Gol@1.73 · 54%
Tahminlerimiz: Shamrock Rovers vs Ararat-Armenia — Shamrock Rovers — Kazanmak (56%); Üst 2.5; İki taraf da gol atar: Evet

Sıkça Sorulan Sorular

Shamrock Rovers - Ararat-Armenia: kazanması beklenen takım hangisi?
Modelimiz mevcut form, aralarındaki maçlar ve istatistiksel analize göre %56 güvenle Shamrock Rovers tahmininde bulunuyor.
Shamrock Rovers Ararat-Armenia maçında iki takım da gol atar mı?
Karşılıklı gol: Evet (%54 güven).
1X çifte şans, Shamrock Rovers - Ararat-Armenia için iyi bir bahis mi?
Çifte şans tahminimiz 1X, 40% güvenle — daha düşük riskle iki sonucu kapsar.
Shamrock Rovers - Ararat-Armenia: Asya Handikap tahminimiz nedir?
Asya Handikap tahminimiz 48% güvenle Shamrock Rovers -1.00.
Shamrock Rovers Ararat-Armenia maçında kaç gol olur?
Her iki takımın hücum ve savunma verilerine göre Üst 2.5 gol bekliyoruz (%55 güven).
Shamrock Rovers Ararat-Armenia ne zaman ve nerede oynanıyor?
Shamrock Rovers Ararat-Armenia maçı 28 Tem 2026 tarihinde Tallaght Stadium stadında oynanacak.

Ek bilgiler

#TakımPGBMGYAVPuanForm
1Paris Saint-GermainParis Saint-Germain2200103+76
2BarcelonaBarcelona220092+76
3Aston VillaAston Villa220092+76
4VfB StuttgartVfB Stuttgart220061+56
5LiverpoolLiverpool220084+46
6Sporting CPSporting CP220051+46
7ArsenalArsenal220040+46
8Real MadridReal Madrid220064+26
9Real BetisReal Betis220064+26
10Bayern MünihBayern Münih211083+54
11Shakhtar DonetskShakhtar Donetsk211042+24
12ComoComo210164+23
13Manchester UnitedManchester United210142+23
14VillarrealVillarreal210154+13
15Atletico MadridAtletico Madrid210132+13
16Club Brugge KVClub Brugge KV21016603
17Manchester CityManchester City21014403
18Borussia DortmundBorussia Dortmund21013303
19LensLens210134-13
20AEK AtinaAEK Atina210123-13
21RB LeipzigRB Leipzig210124-23
22Sabah FKSabah FK210124-23
23FeyenoordFeyenoord210147-33
24Bodø/GlimtBodø/Glimt210115-43
25AS RomaAS Roma201145-11
26PSV EindhovenPSV Eindhoven201112-11
27VikingViking201146-21
28FenerbahçeFenerbahçe201117-61
29İnterİnter200246-20
30FC PortoFC Porto200225-30
31Slavia PrahaSlavia Praha200225-30
32NapoliNapoli200214-30
33LASK LinzLASK Linz200237-40
34LilleLille200226-40
35GalatasarayGalatasaray200227-50
36Slovan BratislavaSlovan Bratislava200219-80

Detaylı Form ve Son Maçlar

Shamrock Rovers
MGGGM
10Oynandı
3Galibiyetler
3Beraberlikler
4Mağlubiyetler
Puan/Maç1.2
Galibiyet Yüzdesi30%
Gol/Maç3.1
Ortalama Gol1.3
Ortalama Gol Yedi1.8
İki Takım da Gol Atar60%
Temiz sayfa10%
Gol atamadı40%

Son Maçlar

16 EkiMdeplasman Galway United0-2
12 EkiGvs Bohemians2-1
8 EkiGvs Drogheda United3-1
18 EylGvs Waterford3-2
11 EylMdeplasman St Patrick's Athl.0-2
Ararat-Armenia
MBGMM
10Oynandı
4Galibiyetler
1Beraberlikler
5Mağlubiyetler
Puan/Maç1.3
Galibiyet Yüzdesi40%
Gol/Maç2.9
Ortalama Gol1.3
Ortalama Gol Yedi1.6
İki Takım da Gol Atar60%
Temiz sayfa30%
Gol atamadı10%

Son Maçlar

15 EkiMdeplasman Jagiellonia Białystok1-3
16 EylMvs Sparta Praha1-4
27 AğuGvs Universitatea Craiova1-0
20 AğuBdeplasman Universitatea Craiova1-1
11 AğuMdeplasman Celje0-2

Karşılıklı Sonuçlar

Bahis İstatistikleri

MetrikDeğer
Toplam Maçlar2
Ortalama Gol2.5
İki Takım da Gol Atar50%
2.5 Üstü Gol50%
1.5 Üstü Gol100%

Takım Başına Gol

TakımToplamOrtalama
Shamrock Rovers21 maç başına
Ararat-Armenia31.5 maç başına

Temiz sayfa

TakımTemiz sayfa
Shamrock Rovers0 (0%)
Ararat-Armenia1 (50%)
28 Tem 2026UEFA Şampiyonlar LigiShamrock Rovers2-1Ararat-Armenia
21 Tem 2026UEFA Şampiyonlar LigiArarat-Armenia2-0Shamrock Rovers

Önemli Uyarı: Sorumlu Bahis ve Tahminler Sorumluluk Reddi

18+

BAHİS YAPMAK İÇİN 18+ YAŞINDA OLMALISINIZ. Bahis risk içerir ve bağımlılık yapabilir. Lütfen sorumlu bir şekilde bahis yapın ve sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarda bahis yapın.

Futbol tahminlerimiz istatistiksel analize dayanır ve sadece eğlence amaçlı kullanılmalıdır. Geçmiş performans gelecekteki sonuçları garanti etmez.

Lisanslı finansal veya bahis danışmanları değiliz. Bahis kararları vermeden önce her zaman profesyonel tavsiye alın.

18+Yerel sorumlu kumar kaynakları — Türkiye
Çevrimiçi kumar bu yargı bölgesinde kısıtlı olabilir. Bahis oynamadan önce yerel yasaları doğrulayın. Aşağıdaki kaynaklar bilgilendirme amaçlıdır.