FPFootball Predictions
Kombine BahisGünün BahsiMakaleler
Kombine Bahis
Günün Bahsi
Makaleler
Favoriler
Sıralama
Tüm tahminler/Türkiye/Süper Lig/Trabzonspor
Trabzonspor

Trabzonspor

Turkey TürkiyeKuruluş 1967
Papara Park, Trabzon (41,513)
Süper Lig Süper LigUEFA Avrupa Ligi UEFA Avrupa LigiUEFA Konferans Ligi UEFA Konferans Ligi
Süper Lig

Süper Lig Lig Puan Durumu

#TakımOynananGalibiyetBeraberlikMağlubiyetGYAverajPuanForm
1GalatasarayGalatasaray108112312+1125
2AmedAmed107212511+1423
3TrabzonsporTrabzonspor10712248+1622
4BeşiktaşBeşiktaş106132012+819
5KasımpaşaKasımpaşa104511511+417
6FenerbahçeFenerbahçe105142410+1416
7Çorum FKÇorum FK105142116+516
8KocaelisporKocaelispor10514119+216
9GöztepeGöztepe104332117+415
10BaşakşehirBaşakşehir104241716+114
11Erzurum Büyükşehir BelediyesporErzurum Büyükşehir Belediyespor10424915-614
12AlanyasporAlanyaspor9333911-212
13RizesporRizespor103251115-411
14KonyasporKonyaspor10226613-78
15Gaziantep FKGaziantep FK10226917-88
16GençlerbirliğiGençlerbirliği9225718-118
17SamsunsporSamsunspor101181026-164
18EyüpsporEyüpspor10109328-253
UEFA Avrupa Ligi

UEFA Avrupa Ligi Lig Puan Durumu

#TakımOynananGalibiyetBeraberlikMağlubiyetGYAverajPuanForm
1BenficaBenfica3300102+89
2Bayer LeverkusenBayer Leverkusen330080+89
3BournemouthBournemouth330081+79
4Ferencváros TCFerencváros TC330093+69
5Olympiakos PireOlympiakos Pire330041+39
6Union Saint-GilloiseUnion Saint-Gilloise321081+77
7JuventusJuventus321093+67
8BeşiktaşBeşiktaş321095+47
9SunderlandSunderland321042+27
10AZ AlkmaarAZ Alkmaar320162+46
11Omonia NicosiaOmonia Nicosia320154+16
12LyonLyon320156-16
13RennesRennes312043+15
14Real SociedadReal Sociedad311183+54
15Crystal PalaceCrystal Palace311185+34
16Sparta PrahaSparta Praha311153+24
17Levski SofiaLevski Sofia31113304
18Dinamo ZagrebDinamo Zagreb311134-14
19Sturm GrazSturm Graz311113-24
20NEC NijmegenNEC Nijmegen311158-34
21Red Bull SalzburgRed Bull Salzburg311136-34
22AnderlechtAnderlecht310243+13
231899 Hoffenheim1899 Hoffenheim31025503
24AC MilanAC Milan310245-13
25Celta VigoCelta Vigo310234-13
26OFIOFI310234-13
27Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok310246-23
28TorreenseTorreense310247-33
29CeljeCelje301227-51
30Hapoel Beer ŞevaHapoel Beer Şeva301216-51
31LillestrømLillestrøm301229-71
32Lech PoznańLech Poznań301219-81
33PlzenPlzen300327-50
34MarsilyaMarsilya300316-50
35CelticCeltic300339-60
36Ararat-ArmeniaArarat-Armenia3003211-90
UEFA Konferans Ligi

UEFA Konferans Ligi Lig Puan Durumu

#TakımOynananGalibiyetBeraberlikMağlubiyetGYAverajPuanForm
1PanathinaikosPanathinaikos220072+56
2FC LuganoFC Lugano220084+46
3BrannBrann220062+46
4TrabzonsporTrabzonspor220062+46
5TwenteTwente220051+46
6MonacoMonaco220051+46
7St. TruidenSt. Truiden220030+36
8HNK Hajduk SplitHNK Hajduk Split220031+26
9BrightonBrighton211040+44
10KopenhagKopenhag211052+34
11Universitatea CraiovaUniversitatea Craiova211042+24
12Mjällby AIFMjällby AIF211031+24
13AjaxAjax210132+13
14Borac Banja LukaBorac Banja Luka210132+13
15AtalantaAtalanta21013303
16SC BragaSC Braga210123-13
17GentGent210112-13
18SC FreiburgSC Freiburg210135-23
19FC NordsjællandFC Nordsjælland20203302
20Egnatia RrogozhinëEgnatia Rrogozhinë20202202
21RigaRiga20202202
22Crvena ZvezdaCrvena Zvezda201145-11
23CSKA SofyaCSKA Sofya201134-11
24FK JablonecFK Jablonec201123-11
25MidtjyllandMidtjylland201112-11
26Aarhus GFAarhus GF201112-11
27PafosPafos201124-21
28Heart of MidlothianHeart of Midlothian201113-21
29FC Iberia 1999FC Iberia 1999201113-21
30GetafeGetafe201136-31
31Kairat AlmatıKairat Almatı201126-41
32FC ThunFC Thun200202-20
33Lincoln Red ImpsLincoln Red Imps200226-40
34KuPSKuPS200226-40
35Inter Kulübü EscaldesInter Kulübü Escaldes200215-40
36Kauno ŽalgirisKauno Žalgiris200218-70

Rekabetler ve derbiler

Önemli
Büyük maç
TrabzonsporvsGalatasarayGalatasaray

Bir sonraki maç

UEFA Konferans Ligi UEFA Konferans Ligi Tura 3
TrabzonsporTrabzonspor
5 Kas 2026
17:45
SC FreiburgSC Freiburg
Tahmin:Ev Sahibi

Sezon Genel Bakış

0Atılan goller0 maç başına
1Yenilen goller1 maç başına
0Kale fileleri0%
1Kartlar0S / 1K

Dakika başına gol

Attı Yenilen
0-15'
1
16-30'
31-45'
46-60'
61-75'
76-90'
91-105'
Süper LigSüper Lig
#TakımOynananPuan
1Galatasaray Galatasaray1025
2Amed Amed1023
3Trabzonspor Trabzonspor1022
4Beşiktaş Beşiktaş1019
5Kasımpaşa Kasımpaşa1017
6Fenerbahçe Fenerbahçe1016
7Çorum FK Çorum FK1016
8Kocaelispor Kocaelispor1016
Bir sonraki maç
5 Kas 2026 17:45
TrabzonsporVSSC Freiburg
UEFA Konferans Ligi
Tahmin doğruluğu
63%
14 analiz edilen maçlar

Uzman sezon analizi

Trabzonspor Tahminleri & İstatistikler
Alexey Andrianov
Alexey Andrianov ✓
Kurucu & baş analist
23 dk okuma 2 Kasım 2026
60.3% «Bizim Seçimimiz» Kazanç Oranı
30+ Yıllık Deneyim
16,179 Tahminler

Trabzonspor’da 2026/27 sezonu ivme mi, zirve yarışı mı?

Trabzonspor, 2026/27 sezonunda beklenenden daha cesur bir çizgi izliyor. Süper Lig’de 10 maçta 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 22 puan toplayan bordo-mavi ekip, ligde üçüncü sırada ve Avrupa Ligi elemesi hedefi doğrultusunda ilerliyor. Galibiyetlerle süren form da, sezonun yalnızca iyi başlamakla kalmayıp devamlılık kazanmaya başladığını gösteriyor.

Bu tablonun en dikkat çekici tarafı, daha önceki sezonla karşılaştırıldığında ortaya çıkan sürpriz. Geçen yıl 34 maçta 20 galibiyet, 9 beraberlik ve 5 mağlubiyetle tamamlanan Trabzonspor, 61 golü ve 39 gol yemesiyle üst sıraların çoğundan daha sağlıklı bir sezon geçirmişti. Yeni sezonun ilk 10 maçında ise haftalık maç performansı belirgin biçimde yükselmiş durumda. Buradaki mesaj net: Trabzonspor, geçen yılın olgunluğunu korurken daha erken bir dönemde çok daha yüksek bir hız yakalamış görünüyor.

İlk maçtaki 0-1 sonucu, sezonun henüz bütün potansiyeli açığa çıkmadan alınmış bir kayıp olarak değerlendirilebilir. Buna karşılık devam eden galibiyetler, takımın bu sonuçtan sonra kendini toparladığını ve rakip üzerinde kontrol kurduğunu ortaya koyuyor. Türkiye saatiyle perşembe 5 Kasım 20:45’te SC Freiburg karşısında oynanacak maç için Bet365’in 1X2 fiyatları Trabzonspor 2.5, beraberlik 3.6 ve SC Freiburg 2.5 olarak açıklandı. Eşit fiyatların yanı sıra yüksek puanlı form, bu karşılaşmada Trabzonspor’un sezon ivmesini sürdürme arzusunu önemli kılıyor.

Sezon Genelinde Yükseliş Trendi

Trabzonspor, 2026/27 Süper Lig sezonunda elde ettiği 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyetlik performansıyla 22 puan toplayarak üçüncü sırada yer alıyor. Bu tablo, sezon başından itibaren sürdürülen istikrarlı bir yükselişin göstergesi. Takımın son beş karşılaşmasını da kazanması, formundaki sürekliliği pekiştiriyor. Özellikle 19/10 tarihinde Beşiktaş'a karşı alınan 2-0'lık zafer, üst sıralardaki iddiasını destekleyen önemli bir sonuç olarak öne çıkıyor.

Son dönem maç sonuçlarına bakıldığında Trabzonspor'un hem savunma hem de hücum açısından etkili bir dönem geçirdiği görülüyor. KuPS karşısında 4-2 kazanılan maç, ardından Heart of Midlothian'a karşı 2-0'lık galibiyet geldi. 22/10 tarihinde Beşiktaş'a karşı elde edilen 2-0 ise devam eden iki maçlık galibiyet serisinin öne çıkan halkası oldu. 26/10 tarihinde Rizespor'a karşı 4-3 kazanılan maç ise oyuncuların rakip sahada da üst üste gol bulma kapasitesini ortaya koydu. 01/11 tarihinde Gaziantep FK karşısında alınan 2-0'lık sonuçla birlikte, son beş maçta toplam 14 gol atıldı ve yalnızca 5 gol yendi.

Bu gol yapısı, hücumda düzenli bir üretkenlik anlamına geliyor; fakat özellikle 4-3'lük Rizespor maçı, savunmada bazı açıklar bulunduğunu da gösteriyor. Takım, kısa süre içinde üst üste üç maçta gol yememiş olmasına rağmen genel özette clean sheet sayısı 0 olarak kaydediliyor. Verilen tek karşılaşmalık genel istatistikte de golü 0, yediği gol 1 ve beraberlik içermeyen bir mağlubiyet bulunuyor. Dolayısıyla mevcut veriler, genel sezon tablosundaki güçlü konumla tek maçlık özet arasında belirgin bir ayrışma olduğunu ortaya koyuyor; bu nedenle değerlendirme, ligdeki 10 maçlık genel kayıt üzerinden yapılmalı.

Geçen sezonla kıyaslandığında Trabzonspor'un sezon içindeki tablosu daha iddialı bir görünüm sergiliyor. 2025/26 sezonunda 34 maçta 20 galibiyet, 9 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 61 gol atıp 39 gol yenen takım, yeni sezonun ilk 10 maçında 22 puanla yola çıktı. Geçen yılın tamamından devam eden gol üretimiyle karşılaştırıldığında yeni sezonun daha erken başlayan ve daha hızlı ilerleyen bir performansa işaret ettiği söylenebilir. Ancak rakip gücü, maçların zorluğu ve sezonun kalan bölümü dikkate alındığında mevcut başarının korunması, alınan sonuçların ise devamlılığının sağlanması bir sonraki dönemin temel ölçütü olacak.

Taktik yapı ve oyun karakteri: son beş galibiyetin ardından

Trabzonspor, Süper Lig’de 10 maçta 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 22 puan toplayarak üçüncü sırada yer alıyor. Form verisindeki üst üste beş galibiyet, takımın son dönemde sadece sonuç üretmekle kalmadığını; galibiyetlerin bir bölümünü düşük performanslı rakiplere karşı elde etmek yerine süreklilik oluşturarak aldığını gösteriyor. Bu tablo, oyuncuların teknik ve fiziksel olarak daha iyi hazırlandığı, ayrıca maç planlamasına uyum sağlayan bir dönem olduğuna işaret ediyor.

Verilerde açık bir temel diziliş belirtilmediği için Trabzonspor’un 4-2-3-1, 4-3-3 veya 3-4-3 gibi bir şekille etiketlenmesi doğru olmaz. Bunun yerine, üçüncü sıradaki konumu açıklayan yapıyı; yoğun orta saha kullanımı, kanatlardan ileri alan bağlantıları ve savunmadan hücuma geçişler üzerinden değerlendirmek gerekir. Yedi galibiyetin, beraberliğe oranının iki katından fazla olması, takımın kontrolü kurduğu maçlarda sonuç üretme eğilimini gösteriyor. Beraberlik sayısının yalnızca birde kalması da oyun planının belirsizlikten ziyade net bir kazanım hedefi taşıdığı yönünde yorumlanabilir.

Asıl güç, takımın son beş maçtaki galibiyet serisini sürdürmesinden geliyor. Art arda gelen başarılar, oyuncuların hakem, zemin ve rakip oyuncu değişiklikleri gibi maç içi faktörlere uyum sağlama kapasitesinin yüksek olduğunu gösteriyor. Hücumda pas kalitesinden çok, bitirici müdahalelerin zamanlaması ve alan kullanımının doğruluğu belirleyici olabilir. Ayrıca yalnızca bir beraberlikle yedi galibiyet elde edilmesi, kazanılan maçlarda kayıp yaşanmasına rağmen üst üste gelen sonuçların korunabildiği bir istikrar anlatıyor.

Zayıf nokta ise iç saha verisinin erken aşamada ve yalnızca bir maçla sınırlı olması. Tek iç saha karşılaşmasında alınan 0-1 mağlubiyet, savunma organizasyonunun ilk maçlarda zorlanabileceğini düşündürüyor; ancak bu sonuç tek bir veri noktası olduğu için genel bir yargıya dönüştürülmemeli. En önemli mağlubiyetlerden birinin 0-1 olarak kaydedilmiş olması, takımın geride kaldığı maçlarda skoru koruma açısından daha gelişmiş bir plan gerektirdiğini gösteriyor. Buna karşılık deplasman maçı oynanmamış olduğundan, oyun sisteminin rakip sahasındaki etkinliği henüz ölçülebilir verilerle desteklenmiyor. Genel değerlendirmede Trabzonspor; iyi bir form çizgisi, yüksek galibiyet oranı ve kontrollü bir oyun yaklaşımıyla öne çıkıyor, ancak dizilişin ayrıntılı verileri ile iç saha performansının daha kapsamlı bir örneklemde incelenmesi gerekiyor.

Trabzonspor'un hücum gücü ve kadro derinliği

Trabzonspor'un bu sezon en belirgin özelliği, hücum oyuncularının üretkenlik açısından birbirini desteklemesi. Üç forvet, toplam 61 maçta 34 gol ve 2 asist üretmiş. P. Onuachu 19 maçta 14 gol ve 1 asistle takımın en verimli golcüsü olmuş; yaptığı goller, oyuncunun ceza sahasındaki etkinliğini ortaya koyuyor. E. Muçi 20 maçta 11 gol ve 1 asist kaydetti. Felipe Augusto ise 22 maçta 9 gol üretkenliğiyle 60 golün önemli bir bölümünü karşıladı.

Hücumda sadece gol sayıları değil, gollerin farklı oyuncular arasında paylaşılması da dikkat çekiyor. Onuachu'nun yüksek gol sayısı, E. Muçi'nin düzenli katkıları ve Felipe Augusto'nun geniş maç sayısı üzerinden üretkenliği, forvet hattının tek bir isme bağlı kalmadığını gösteriyor. Bu çeşitlilik, oyuncuların dönenimlerine ya da rakip analizine göre farklı katkılar sunabileceği bir hücum yapısı oluşturuyor. Nüfus, 61 golle Süper Lig'in en güçlü hücum ekiplerinden biri olduğunu ortaya koyuyor.

Orta saha, hücumdaki golcülere göre daha az doğrudan gol katkısı sunuyor; ancak oyun kurma yönüyle farklı bir işlev üstleniyor. O. Zubkov 22 maçta 3 gol ve 4 asistle en üretken orta saha oyuncusu olarak öne çıkıyor. K. Olaigbe 21 maçta 1 gol ve 1 asist, T. Jabol-Folcarelli ise 20 maçta 0 gol ve 3 asist kaydetti. Bu rakamlar, orta sahaın ağırlıklı olarak pas, tempo ve son vuruş öncesi destek üzerinden katkı verdiğini gösteriyor.

Defansif kadro ise beklenenden daha fazla hücum üretkenliği sergiliyor. A. Batagov 23 maçta 1 gol ve 2 asist; Wagner Pina 22 maçta 0 gol ve 3 asist; M. Eskihellaç ise 19 maçta 0 gol ve 3 asist üretti. Özellikle Wagner Pina ve M. Eskihellaç'in asistleri, savunma oyuncularının hücum oluşturma yönündeki katkısını öne çıkarıyor. Böylece Trabzonspor'un kadro derinliği yalnızca üç forvetin gollerine dayanmıyor; orta saha ve savunmadan gelen asistlerle desteklenen, farklı katmanlardan oyun üreten bir yapı oluşuyor.

Ev ve Deplasman Performansında Belirgin Asimetri

Trabzonspor’un 2026/27 sezonundaki ev ve deplasman ayrımı, henüz tamamlanmamış maç verileri ile daha geniş bir performans ölçütünün birlikte sunulması nedeniyle dikkatli yorumlanmalı. Ev sahası için gösterilen P1, G0, B0, M1 kaydı, karşılaşma sayısının çok düşük olduğunu ortaya koyuyor. Buna karşılık ev galibiyeti oranı %86 olarak belirtilmiş. Bu oran doğrudan sunulan tek maçlık kayıttan hesaplanmıyor; dolayısıyla mevcut örneklemdeki deplasman sonucu ile ev lehine daha olumlu bir seviye gösterildiği görülüyor.

Deplasman tarafında P0, G0, B0, M0 şeklinde sıfır maçlık bir kayıt bulunurken deplasman galibiyeti oranı %43 olarak veriliyor. Bu tablo, Trabzonspor’un deplasman performansının ev performansına göre daha zayıf ve daha değişken olduğuna işaret ediyor. Yine de %43’lük değer, deplasman galibiyetlerinin tamamen sıfıra düştüğü anlamına gelmiyor. Tam tersine, verilen oranların belirli bir dönem veya daha kapsamlı bir sezon ölçütünü yansıtması mümkün. Bu nedenle 1X2 açısından deplasman maçlarının ev maçlarından ayrı ve daha temkinli değerlendirilmesi gerekiyor.

Genel tablo, 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile 22 puan ve üst üste beş galibiyetlik form serisine sahip bir Trabzonspor gösteriyor. Dolayısıyla mevcut sonuçlar, ev sahasındaki yüksek galibiyet oranıyla uyumlu güçlü bir genel görünüm ortaya koyuyor. Buna karşılık deplasman verilerinin maç sayısı bakımından henüz yeterince belirginleşmemiş olması, sezon içindeki ayrımı yanıltıcı biçimde güçlü gösterebilir. Özellikle deplasman galibiyeti oranındaki %43’lük seviye korunursa, rakip sahalarda alınacak sonuçların şekillenmesinde temiz bir gol bırakma performansı kadar savunma istikrarı ve gol üretimi de belirleyici olacaktır.

Trabzonspor’un Gol Zamanlama Analizi

Trabzonspor’un 2026/27 sezonu için sunulan gol zamanlaması verisi, hücumlarının belirli bir dakika aralığına yoğunlaşmadığını ortaya koyuyor. Veri tablosunda 0-15, 16-30, 31-45, 46-60, 61-75, 76-90 ve 91-105 dakikaları arasında kaydedilen gol sayısı sıfır. Bu nedenle atakların ilk yarı, ikinci yarı veya son bölümde yoğunlaştığı bir eğilim belirlenemiyor. Gol sayıları eşit sıfır olarak göründüğünden, oyunun hangi periyotta daha etkili olduğu yalnızca bu veri üzerinden değerlendirilemez.

Rakibin gol yediği tek belirgin zaman aralığı 16-30 dakikaları oldu. Bu dönemde bir gol yemesi, Trabzonspor’un savunmasının açık oyun ilk yirmi dakikadan sonra önemli bir açık göstermesine işaret ediyor. Buna karşılık 0-15 dakikalarında, ilk yarının geri kalanında, ikinci yarının tamamında ve 76-90 dakikalarında gol yenilmedi. Dolayısıyla karşılaşmanın başlangıç ve bitiş bölümleri ile orta alanlarda kayda değer bir gol kaybı bulunmuyor.

Veri açısından en tehlikeli süre 16-30 dakikaları olarak öne çıkıyor. Maçlarda bu aralığa özel bir tedbir alınması, alınan tek golün önlenmesinde belirleyici olabilir. Buna rağmen gol sayılarının sıfır olarak listelenmesi, mevcut verinin maç içi üretimlerin ayrıntılı bir dağılımını içermediğini de göstermeli. Takımın 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyetlik performansı güçlü bir tablo çizse de, gol zamanlaması tarafından desteklenen somut bir hücum ritmi henüz yok.

Trabzonspor'da 1X2 ve DC eğilimi

Trabzonspor, 2026/27 Süper Lig sezonunda 1X2 verileriyle belirgin bir galibiyet eğilimi gösteriyor. On maçlık süreçte 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan takım, 22 puanla ligin üçüncü sırasında yer alıyor. Beş maçlık galibiyet serisi de bu tabloyu güçlendiriyor. Verilere göre 1X2 kazanma olasılığı yüzde 64, beraberlik yüzde 7, mağlubiyet ise yüzde 29 seviyesinde bulunuyor. Dolayısıyla beraberlik şimdilik düşük görünen sonuçlar arasında; ancak bir galibiyetin tek maçlık bir sonuçtan daha fazla risk taşıdığı unutulmamalı.

Bu dağılım, Trabzonspor'un karşısına çıkan rakipler açısından 1X2 üzerinden galibiyet arayan bir yaklaşımı destekliyor. Takımın yüzde 64'lük kazanma oranı, sezon performansının oldukça tutarlı bir biçimde yüksek sonuçlar ürettiğini ortaya koyuyor. Buna karşılık yüzde 29'luk mağlubiyet payı sıfırlanacak bir risk değil; üst üste beş galibiyet geldiği için sonraki karşılaşmalarda karşılaşılabilecek direnç ve oyun planı değişimleri bakımından dikkate alınması gereken bir unsur.

DC tarafında daha koruyucu bir tablo mevcut. DC Win/Draw oranı yüzde 71'e yükselirken, bu oran 1X2 içindeki yüzde 64'lük doğrudan galibiyet ihtimalinin üzerinde. Buradaki fark, galibiyet ve beraberlik sonuçlarının birlikte kapsanmasından kaynaklanıyor. DC, beraberlik ihtimalinin düşük olmasına rağmen tek bir sonuç yerine iki olası sonucu kapsadığı için 1X2 seçimlerine göre daha geniş bir güvenlik alanı sunuyor. Ancak bu avantaj, beraberlik gerçekleştiğinde elde edilecek getiri bakımından 1X2 galibiyetine göre daha sınırlı olabilir.

Genel değerlendirmede Trabzonspor, hem 1X2 hem de DC açısından güçlü sonuçlar üretmiş görünüyor. Beş maçlık üst üste galibiyet, üçüncü sıra ve 22 puanlık tablo, kazanma eğilimini destekleyen temel göstergeler. Yine de yüzde 71'lik DC oranı, beraberliğin yalnızca yüzde 7 olması nedeniyle büyük ölçüde galibiyet ihtimaline dayanıyor. Bu nedenle DC, sonuç belirsizliğine karşı koruyucu seçenek; 1X2 ise daha yüksek getiri potansiyeli arayan ancak doğrudan galibiyet riskini taşıyan daha seçici bir pazardır.

O/U ve BTTS Eğilimleri: Yüksek Gol Ortalamasına Rağmen Düşük Karşılıklı Gol Oranı

Trabzonspor’un sezon verileri, O/U pazarlarında orta-yüksek gol hacmi beklentisi oluşturuyor. Maç başına 3,21 gol ortalaması, 1,5 üstü oranının yüzde 86’ya ulaşmasıyla örtüşüyor. Bu oran, alınan on maçın büyük bölümünde en az iki golün gerçekleştiğini ve yüksek skorlu maçların sezon geneline yayıldığını gösteriyor. Dolayısıyla düşük gol eşiklerinin kapsama alanı oldukça geniş; ancak aynı güçlü dağılım 3,5 üstü seviyesine taşınmıyor.

O/U eşikleri arasında belirgin bir kademelenme görülüyor. 1,5 üstü yüzde 86 iken 2,5 üstü oranı yüzde 57’ye, 3,5 üstü oranı ise yüzde 36’ya düşüyor. Buradaki düşüş, maçlarda iki veya üç golün sık görüldüğünü, fakat dört veya daha fazla golün düzenli bir sonuç haline gelmediğini ortaya koyuyor. 3,21 gol ortalaması göz alındığında 2,5 üstü pazara yönelik değerlendirme daha dengeli görünürken, 3,5 üstü için daha seçici bir yaklaşım gerekiyor. Yani toplam gol beklentisi yüksek olsa da üst eşiklerde oranların hızla daralması, yüksek skorlardan ziyade orta seviye gol üretiminin istatistiksel ağırlık taşıdığına işaret ediyor.

BTTS tarafında ise tablo farklı bir yön gösteriyor. BTTS Var oranı yalnızca yüzde 36’da kalırken BTTS Yok yüzde 64 ile açık ara önde. Maç başına 3,21 gol ortalamasının BTTS Var oranından daha güçlü olması, yüksek gol sayılarının çoğu zaman iki takımın da gol bulmasından ziyade tek taraflı yüksek skorli maçlardan kaynaklandığına işaret edebilir. Başka bir ifadeyle toplam gol hacmi yüksek olsa da gol paylarının maçlar arasında dengesiz dağılması, iki takımın birlikte gol bulma eğilimini sınırlıyor.

Bu nedenle Trabzonspor için gol pazarlarında en belirgin ayrım O/U ile BTTS arasında ortaya çıkıyor. 1,5 üstü ve 2,5 üstü seçenekleri yüksek gol ortalamasından güçlü biçimde desteklenirken, BTTS Var daha yüksek risk taşıyor. Üç ve üzeri golün oluştuğu maçlarda bile yalnızca bir takımın skor üretmiş olması mümkün. Sonuç olarak yüksek tempolu gol dağılımı bulunan fakat karşılıklı gol eğilimi zayıf bir sezon profili mevcut; bu profil, O/U eşiklerinin BTTS seçeneklerine göre daha verimli bir analiz alanı sunuyor.

Korners ve Kart Eğilimleri

Trabzonspor, maç başına 5 korner üretimiyle Süper Lig ortalamasının 8,6’ya göre belirgin biçimde altında kalıyor. Maç başına 3,6’lık fark, takımın hücum organizeasyonunun korner üretiminden ziyade oyun alanında daha kontrollü ilerlediğine işaret ediyor. Ancak rakip verileri bulunmadığı için bu tablonun yalnızca Trabzonspor’un açısından yorumlanması gerekiyor. Yine de 5’lik ortalama, set piece baskısının düzenli fakat maç temposuna göre değişken olabileceğini gösteriyor.

Korners üzerinden değerlendirilen O/U hatlarında 8,5 üzeri oranı %50, 9,5 üzeri oranı ise %29 seviyesinde. Bu da daha yüksek korner eşiklerinin her maçta tekrarlanmadığını, ancak orta eşiğin kısmen de olsa güçlü bir karşılaşma profili oluşturduğunu ortaya koyuyor. %50’lik 8,5 üzeri oranı, ölçülebilir bir eşiğe yarı yarıya yaklaşan bir dağılım anlamına geliyor; buna karşılık 9,5 üzeri oranındaki %29, çok yüksek korner sayılarının nadir görülen bir sonuç olduğunu teyit ediyor. Set piece açısından en doğru yaklaşım, yüksek eşikleri öngören sabit bir beklentiden ziyade maç başına 5’lik temel ortalamayı esas almak.

Kart verileri ise korner profilinden daha yoğun bir risk sinyali veriyor. Trabzonspor maç başına 1,9 kartla mücadele ediyor; buna rağmen 3,5 kart üzeri oranı %71’e yükseliyor. Ortalamanın 1,9 olmasına karşın yüksek eşiklerin sık görülmesi, kartların belirli karşılaşmalarda biriktiğini ve ortalama değerin tüm maçların eşit dağılmadığını düşündürüyor. 4,5 kart üzeri oranının %50 olması da bu dağılımın orta seviyeye yayıldığını gösteriyor. Disiplin açısından önemli olan, takımın genel ortalamasının düşük kalmasına rağmen sert maçlarda kart sayısının hızla artabilmesi. Bu nedenle kart pazarlarında 3,5 üzeri daha sık, 4,5 üzeri ise dengeli bir eşik olarak değerlendirilmeli.

Trabzonspor için yapay zekâ tahminlerinin isabet oranı

Trabzonspor için hazırlanan yapay zekâ tahminleri, 14 maçlık örneklemde genel olarak %63 isabet oranına ulaştı. Tahminlerin en güçlü bölümü çifte şans oldu: 14 tahminden 12’si doğru sonuçlandı ve isabet oranı %86’ya çıktı. Alt/üst gol tahminlerinde 9 doğru, köşe bahislerinde 8 doğru, Asya handikapı tahminlerinde ise 7 doğru bulundu. Sırasıyla %64, %62 ve %58 oranları, modelin özellikle gol sayısı, köşe ve handikap eksenlerinde istikrarlı bir performans sergilediğini gösteriyor.

Maç sonucu tahminleri 14 maçta 8 kez isabet etti ve %57 oranla ana pazarlar içinde orta seviyede kaldı. Devre arası sonuçlarında 13 tahminden 6’sı doğru çıkarken oran %46 oldu. Devre arası/maç sonucu tahminleri ise 13 maçta yalnızca 5 doğru sonuç verdi; %38’lik isabet oranı, iki dönemin birlikte değerlendirilmesinin en zorlu alanlardan biri olduğunu ortaya koyuyor. BTTS tahminlerinde 6 doğru ile %43 oran, gol atan oyuncu tahminlerinde ise 12 denemenin hiçbirinde başarı sağlanamadı. Doğru skor tahminlerinde de 13 maçtan yalnızca 1’i tuttu ve oran %8’de kaldı.

Kart tahminleri 11 maçta 6 doğru sonuçla %55 isabet oranı üretti. Bu dağılım, modelin genel maç tahminlerinde kullanılabilir bir temel sunduğunu; ancak kişisel gol atan oyuncu ve doğru skor gibi yüksek öngörü gerektiren pazarlarda belirgin biçimde zayıfladığını gösteriyor. Trabzonspor’un ligde üçüncü sırada, 22 puanla ve 7 galibiyet, 1 beraberlik, 2 mağlubiyetle yer aldığı dönemde beş maçlık galibiyet serisi sürüyordu. Yine de yalnızca isabet oranlarının karşılaştırmalı değerlendirmesi, kazanç açısından kesin sonuç vermez; oranların bulunmadığı bu örneklemde modelin hangi seçeneklerde daha ekonomik avantaj sunduğu belirlenemez.

Trabzonspor için 1X2 Ön izlemesi: Freiburg ve Alanyaspor karşılaşmaları

Trabzonspor, Süper Lig’de 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgiyle 22 puanla üçüncü sırada bulunuyor. Beş maçlık galibiyet serisi, son dönemdeki performansın güçlü bir şekilde yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Zirve yarışındaki konumunu korumak isteyen ekip, 5 Kasım’daki UEFA Konferans Ligi maçında SC Freiburg, ardından 8 Kasım’daki Süper Lig deplasmanında Alanyaspor ile karşılaşacak. Yoğun program nedeniyle iki farklı maç türünü aynı anda yönetmek, teknik ekibin en önemli görevi olacak.

SC Freiburg karşısında oynanacak maç için 1X2 tahmini 1 yönünde. Trabzonspor’un iç saha avantajı ve yükselen galibiyet serisi, ev sahibi sonucunu daha cazip kılıyor. Buna karşılık Avrupa maçındaki ağırlık, rakibin oyun planına karşı daha kontrollü bir yaklaşım gerektiriyor. Orta saha hâkimiyeti, savunmadan hücuma geçişlerin hızı ve iki ceza sahası arasındaki mesafeler belirleyici olacak. İlk golün hangi bölgede atıldığı, özellikle rakip savunma hattının üstünde oluşacak durumlar, maçın sonucunu etkileyebilecek temel unsurlardan biri.

Üç gün sonra Alanyaspor deplasmanında oynanacak karşılaşma için öngörülen 1X2 seçimi ise 2, yani Trabzonspor galibiyeti yönünde. Kısa dinlenme süresi, kondisyon ve rotasyon yönetimi açısından bu maçın en büyük riski. Buna rağmen beş maçtaki galibiyet serisi, ekibin sonuç üretme konusundaki güvenini artırıyor. Alanyaspor’un savunma dengesine karşı yüksek tempo uygulanması, Trabzonspor için uygun bir strateji olabilir. Her iki maçta da önerilen yaklaşım, rakip oyun planına göre şekillenen, sabit bir oyun biçiminden uzak duran; hücumdaki hareketlilik ile savunmadaki disiplin arasında denge kuran bir performans olacak.

Trabzonspor 2026/27 Sezonu: 1X2, BTTS, O/U ve CS Önerileri

Trabzonspor, Süper Lig’de 10 maçta 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 22 puan toplayarak üçüncü sırada yer alıyor. Beş maçlık galibiyet serisi, takımın son haftalardaki performansının belirgin biçimde yükseldiğini gösteriyor. Bu tablo, ligdeki istikrarlı gidişat açısından olumlu olsa da henüz oynanan maç sayısı fazla değil; dolayısıyla sezonun bütünü hakkında kesin yargılardan kaçınmak gerekir. Takımın yüksek puan üretimi, özellikle 1X2 pazarında kazanım yönünde güçlü bir temel oluşturuyor.

Genel verilerde yalnızca bir maç yer alıyor ve bu maçta Trabzonspor 1-0 mağlup oldu. Dolayısıyla genel kayıp, ligdeki 7 galibiyetle çelişen görünmüyor; sınırlı örneklem, sezon performansının ölçülmesinde dikkatli davranmayı gerektiriyor. Yine de DC 1X seçeneği, beraberlik veya Trabzonspor galibiyeti kapsadığı için 1X2’nin riskli tarafına daha kontrollü bir yaklaşım sunabilir. Bu öneri, ligdeki düşük mağlubiyet sayısı ve devam eden galibiyet serisinden hareket ediyor. Odds seviyesi cazip değilse oynanmaması, beklenen getiri açısından önemli.

BTTS ve O/U pazarlarında ise mevcut veri tek başına yeterli bir yön göstermiyor. Genel maçtaki tek gol, rakibe gol verme eğilimi ve clean sheet bulunmaması, BTTS hayır yönünde bir sinyal verebilir; ancak yalnızca bir maçtan çıkarılacak sonuç istatistiksel olarak zayıf kalır. Bu nedenle gol pazarlarında acele karar yerine daha fazla maç verisi izlenmeli. Sezon boyunca en net izlenebilir alan 1X2 ve DC olurken, CS üzerine oynanmaması; alınan odds oranının riski karşılayıp karşılamadığına göre belirlenmelidir. bookmaker fiyatlarıyla birlikte ligdeki devam eden seri, yeni fırsatlar açtığında en önemli değerlendirme ölçütü olacak.

Trabzonspor İçin Sıkça Sorulan Sorular

Trabzonspor ne sıklıkla kazanıyor, berabere kalıyor ve kaybediyor?

Trabzonspor’un 1X2 verilerinde galibiyet oranı %64, beraberlik oranı %7, mağlubiyet oranı ise %29 olarak yer alıyor. Mevcut 10 maçlık kayıt da bu tabloyla uyumlu: 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet.

Trabzonspor maçlarında O/U 2.5 gol seçeneği ne kadar olası?

Trabzonspor maçlarında 2.5 gol üstü gerçekleşme olasılığı %57. Daha geniş eşiklerde 1.5 gol üstü oranı %86’ya çıkarken, 3.5 gol üstü olasılığı %36 seviyesinde kalıyor; maç başına gol ortalaması ise 3.21.

Trabzonspor karşısında BTTS gerçekleşir mi?

BTTS verilerinde iki takımın da gol atma olasılığı yalnızca %36, gol atamama olasılığı ise %64 olarak görünüyor. Dolayısıyla mevcut eğilim, maçlarda en az bir tarafın gol bulamaması yönünde.

Trabzonspor için en güvenli DC marketi hangisi?

DC kombinasyonlarında galibiyet veya beraberlik seçeneğinin kapsama oranı %71. Modelin DC doğruluk oranı da %86 ve 14 tahminden 12’sinin doğru çıkmasıyla, diğer pazarlara göre belirgin bir güvenilirlik sağlıyor.

Trabzonspor maçlarında korner ve kart sayıları nasıl seyrediyor?

Trabzonspor maçlarında ortalama 5 korner üretiliyor ve maç başına toplam korner sayısı 8.6. Kart ortalaması 1.9 iken 3.5 kart üstü oranı %71, 4.5 kart üstü oranı ise %50 olarak kaydediliyor.

Model, Trabzonspor üzerine hangi tahminlerde daha başarılı?

Modelin genel doğruluk oranı %63 ve 14 maçlık örneklemde 9 doğru tahmin bulunuyor. En yüksek başarı DC’de %86, ardından O/U’da %64, köşelerde %62, AH’da %58 ve kartlarda %55 geliyor; CS %8, gol atan oyuncu tahminleri ise %0. İlk yarı/maç sonucu ve ilk yarı sonucu tahminleri sırasıyla %38 ve %46 doğrulukla daha zayıf performans gösteriyor.

FPFootball Predictions

Uzman futbol tahminleri, analizler, istatistikler ve 180'tan fazla ligden form verileriyle destekleniyor.

Futbol tahminleri

Bugün tahminleriYarın tahminleriHafta sonu tahminleriBu haftanın tahminleriDünya sonuçlar

Bahis Türleri

En İyi Değer BahisleriMaç Sonucu (1X2)Üst / Alt Golİki Takım da Gol AtarDoğru Skor

En İyi Ligler

Premier LigLa LigaBundesligaSerie ALigue 1Şampiyonlar Ligi
Telegram'da bize katılFacebook'ta takip et

Futbol verileri sağlayıcısı: API-Football

Bağımsız yayıncı Alexey Andrianov tarafından işletilmektedir. Merkezi: Kiev, Ukrayna.

Destek: [email protected]

© 2026 Football Predictions — Tüm hakları saklıdır

HakkımızdaİletişimMetodolojiSorumluluk ReddiSorumlu BahisGizlilik PolitikasıÇerez TercihleriHizmet ŞartlarıİstatistiklerSıralama

Önemli Uyarı: Sorumlu Bahis ve Tahminler Sorumluluk Reddi

18+

BAHİS YAPMAK İÇİN 18+ YAŞINDA OLMALISINIZ. Bahis risk içerir ve bağımlılık yapabilir. Lütfen sorumlu bir şekilde bahis yapın ve sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarda bahis yapın.

Futbol tahminlerimiz istatistiksel analize dayanır ve sadece eğlence amaçlı kullanılmalıdır. Geçmiş performans gelecekteki sonuçları garanti etmez.

Lisanslı finansal veya bahis danışmanları değiliz. Bahis kararları vermeden önce her zaman profesyonel tavsiye alın.

18+Yerel sorumlu kumar kaynakları — Türkiye
Çevrimiçi kumar bu yargı bölgesinde kısıtlı olabilir. Bahis oynamadan önce yerel yasaları doğrulayın. Aşağıdaki kaynaklar bilgilendirme amaçlıdır.
Düzenleyici:Türkiye'de çevrimiçi bahis 7258 sayılı Kanun ile kısıtlıdır
Yardım hattı:AMATEM (Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezleri) · Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM): 115
Doğrulandı: 2026-06-02Sorumlu kumar hakkında daha fazlası →
Ana SayfaCANLITopKombiGiriş